im. Janusza Kusocińskiego

Życzenia Wielkanocne

Dziękujemy!

Szanowni Rodzice, Serdeczie dziękujemy za wszystkie formy wsparcia strajkujących nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 91.

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice uczniów naszej szkoły, W związku z wynikiem przeprowadzonego referendum prawdopodobnie od poniedziałku 8 kwietnia 2019 większość pracowników naszej szkoły przystąpi do strajku.

XXI Zawody o Puchar Burmistrza Myślenic

17 marca nasi zawodnicy próbowali swoich sił na XXI Zawodach o Puchar Burmistrza Myślenic. Padło wiele życiówek, czego wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy. Miejsca w pierwszej dziesiątce zdobyli:

Turniej Wiedzy o Krakowie.

Sukces w Turnieju Wiedzy o Krakowie. W środę drużyna naszej szkoły w składzie: Kamila Kusia III a Małgosia Korpet III b Szymon Gierłach III c

Konkurs recytatorski

15 marca 2019 roku przedstawiciele klas pierwszych, wybrani w drodze klasowych eliminacji, spotkali się na konkursie recytatorskim. Uczennice i uczniowie, z wielkim zaangażowaniem, recytowali wiersze Jana Brzechwy. Recytacjom towarzyszyły wielkie emocje. W konkursie wzięło udział dwunastu reprezentantów klas pierwszych:

Konkurs „Legendy Starego Krakowa”

Po dwóch etapach konkursu dla klas III pt. „Legendy Starego Krakowa”, które odbyły się w grudniu i lutym nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Konkurs recytatorski klas II.

11 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski klas II pod hasłem ” I kudłate i skrzydlate, te co skaczą i fruwają”.Świat zwierząt fascynował i fascynuje wielu poetów. Usłyszeliśmy wiersze polskich poetów, m.in.: Jana Brzechwy, Kamili Bednarek, Pawła Gołucha, Tomka Nowaczyka, Franciszka Klimka i Heleny Bechlerowej.

Święto 8 marca w klasie II d.

Święto 8 marca chłopcy z klasy II d obchodzili dość nietypowo. Oprócz tradycyjnych życzeń i upominków dla dziewcząt pojawiły się zabawy. Dziewczynki miały do wykonania różne zadania np.: ” Czy potrafię trafić do serca chłopaka?”, tajemnicze przedmioty, odrobina szczęścia, pomyśl i odpowiedz.

Warsztaty ” Zdolny maluch”.

Dnia 28 lutego 2019 r. po raz kolejny klasa II d wzięła udział w warsztatach eksperymentalnych ” Zdolny maluch”. Tym razem uczniowie zastanawiali się , które napoje są najzdrowsze, dlaczego nie należy pić coca coli i jak wpływa ona na nasze kości. Na koniec zrobili slime z coca coli.