Szkoła Podstawowa nr 91
im. Janusza Kusocińskiego
w Krakowie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018 / 2019

3 września 2018r. – po dwumiesięcznej wakacyjnej przerwie – znów spotkaliśmy się w naszej szkole. Pani Dyrektor Dorota Sowa-Kołodziej powitała serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli i przybyłych do nas gości. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas pierwszych dopiero rozpoczynających naukę w naszej szkole. Życząc wszystkim zapału do pracy, wytrwałości i wielu sukcesów oficjalnie rozpoczęła nowy…
Przeczytaj więcej

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

W piątek, 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Jak co roku wyróżnienie zostali wzorowi uczniowie z klas trzecich oraz dzieci biorące udział w międzyszkolnych konkursach.

Turniej Szachowy o Puchar SP91

W dniu 13 czerwca w szkole odbył się Turniej Szachowy o Puchar SP91. Z kompletem 5 punktów klasyfikację wygrał Maciej Abramek.

Dzień Rodziny

Jak co roku, tak i dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Występ pierwszoklasistów oglądali  wzruszeni i uśmiechnięci  Rodzice  i rodzeństwo.

Konkurs „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”

We wtorek 12 czerwca odbył się szkolny konkurs dla klas 3-ich „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Uczestnicy wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego  i znaków drogowych  oraz  umiejętnością reagowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny

W piątek 8 czerwca, klasy 2 b i 2 d udały się na wycieczkę rekreacyjną do  Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie oraz  Zamku Lipowiec. Na terenie skansenu odbyły się zajęcia z malowania na szkle.

Wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego

W dniu 10 czerwca 2018 nasza szkoła otrzymała wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego pt.: „Melting Pot”.  Serdecznie wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach przedmiotowych.

Wizyta w Ekospalarni

  We  wtorek, 29 maja klasa 2b i 2d  odwiedziły nowoczesny  Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, zwany w skrócie Ekospalarnią. Dzieci obejrzały  film dotyczący konieczności gospodarowania odpadami oraz zobaczyły miejsca składowania  i  przetwarzania śmieci.

Warsztaty muzyczne

22 maja klasa I d jak co miesiąc uczestniczyła w warsztatach muzycznych w Domu Kultury im. K.C. Norwida. W trakcie tych comiesięcznych spotkań uczniowie grali na bum, bum rurkach, dzwonkach, kubkach.

Program „Wzorowa łazienka”.

Nasz szkoła aktywnie włączyła się w  program  „Wzorowa łazienka”, którego celem jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach.