MIASTO = Mali Inteligentni Architekci Szukają Tworzą Oglądają

MIASTO = Mali Inteligentni Architekci Szukają Tworzą Oglądają

Klasa II d 11 października 2018 r. wzięła udział w zajęciach MIASTO = Mali Inteligentni Architekci Szukają Tworzą Oglądają zorganizowanych przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana w Krakowie. Zajęcia te łącząc zabawę i edukację, rozwijają wyobraźnię przestrzenną dzieci, uczą współpracy w grupie, planowania i konsekwencji w pracy, uwrażliwiają dzieci na przestrzeń miejską, zabytki oraz nowoczesne rozwiązania budowlane.

Zajęcia MIASTO:
– poszerzają wiadomości z zakresu architektury, urbanistyki i planowania przestrzennego
– rozwijają umiejętności manualne
– pozwalają na realizację własnych pomysłów/projektów
– kreują świadomość planowania przestrzennego oraz poczucia estetyki
– dają możliwość kreatywnego spędzenia czasu ze swoimi koleżankami, kolegami.

Pierwsze zajęcia z tego cyklu nosiły tytuł ” Kraków się broni – baszty, mury, fortyfikacje.” Uczniowie na tych warsztatach poznali różnicę między budynkiem a budowlą, rozwiązywali zadania, pracowali z mapą, zapoznali się z budowlami obronnymi ( baszty, bastiony, basteje), ich wyglądem i różnicami pomiędzy nimi. Wykonali makietę baszty. Podczas zajęć byli bardzo zaangażowani. Nie mogą już doczekać się kolejnych zajęć.

Agnieszka Kosiek