Edukacja wczesnoszkolna liczy obecnie 12 oddziałów.

O nas edukacja wczesnoszkolna

• Dzieci objęte są na terenie szkoły opieką szkolnego pedagoga, psychologa i logopedy. Szkoła współpracuje z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną (os. Szkolne 27).
  • Począwszy od klasy pierwszej uczniowie biorą udział w zajęciach nauki pływania ( raz w tygodniu).
  • Od 2016 roku utworzono klasę pływacką. Uczniowie mają codziennie jedną godzinę zajęć na basenie oraz pięć godzin wf – u z trenerem.
  • W klasach I – III odbywają się zajęcia nauki pływania na basenie mieszczącym się w naszej szkole.

??????????????????????

• Naukę języka angielskiego dzieci rozpoczynają w klasie pierwszej.
  • Uczniowie uczestniczą w zajęciach komputerowych korzystając z sali informatycznej.
  • Po zajęciach lekcyjnych dzieci mogą uczestniczyć w zbiórkach drużyny zuchowej działającej w Szczepie Czerwonych Maków, w zajęciach tanecznych, szachowych, robotyce, zajęciach lekkoatletycznych oraz piłki ręcznej.
  • W godzinach od 7.00 do 17.00 zaprasza świetlica szkolna. Tu uczniowie rodziców pracujących mogą spędzić wolny czas przed i po lekcjach. Wychowawcy organizują szereg zajęć plastyczno-technicznych, muzycznych z elementami tańca oraz zabaw ruchowych. Podczas pobytu w szkole dzieci mają możliwość skorzystania z obiadów na stołówce szkolnej.
  • Czytelnicze zamiłowania dzieci realizują po uroczystym przyjęciu w progi biblioteki szkolnej już w klasie pierwszej.
  • Troskliwą opieką medyczną uczniów klas młodszych otacza codziennie pielęgniarka pani Barbara Biesiada oraz raz w tygodniu stomatolog.
  • Uczniowie klas młodszych uczestniczą w cyklicznych imprezach szkolnych i apelach przygotowywanych przez poszczególne klasy tj.
    • – Ślubowanie klas pierwszych
    • – Święto Edukacji
    • – Święto Niepodległości
    • – Powitanie nowego roku szkolnego
    • – Jasełka
    • – Bal karnawałowy
    • – Święto Ziemi
    • – Święto Konstytucji 3-go Maja
    • – Dzień Rodziny

O nas edukacja wczesnoszkolnao nas edukacja wczwsno szkolna

• Swoje zdolności, wiedzę i zamiłowania uczniowie mogą sprawdzić biorąc udział w licznych konkursach na terenie szkoły i poza nią m. in. w :
    • – konkursie poetyckim
    • – konkursie ortograficznym
    • – matematycznym „KYTAMETAM” oraz matematycznym „Kangur”
    • – konkursie wiedzy o Krakowie
    • – konkursie wiedzy ogólnej „Omnibusik”
    • – konkursie przyrodniczym „Świetlik”
    • – konkursie wiedzy o ruchu drogowym
    • – w okazjonalnych konkursach plastycznych
    • – oraz uczestnicząc w zawodach sportowych m.in. Turnieju lekkoatletycznym, Turnieju „Dwa ognie”.

O nas edukacja wczesnoszkolna

• Nasi uczniowie poznają historię swojego rodzinnego miasta uczestnicząc wraz z wychowawcami w cyklicznych wycieczkach po Krakowie .
  • Wyjścia do teatru, filharmonii, operetki, kina, muzeów rozwijają u dzieci wrażliwość na kulturę i sztukę.
  • Wyjazdy na zielone szkoły oraz wycieczki autokarowe sprzyjają integracji i zacieśnianiu pozytywnych więzi między uczniami w klasach.
  • Współpracujemy również z przedszkolami, organizując dzień otwarty dla przedszkolaków i ich rodziców.

20170411_093743_1491902128363_resized Zdjęcie2355