Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

W połowie stycznia klasy pierwsze rozpoczęły cykl spotkań z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali występy: tańce, przedstawienia oraz słodki poczęstunek. Spotkania te były okazją do wspólnego spędzenia czasu oraz okazania wdzięczności wobec najbliższych.
We wtorek , 14 stycznia klasa 1b powitała swoich bliskich energetycznym tańcem Pasodoble.

Następnie dzieci podziękowały Babciom i Dziadkom recytując wiersze, przypominające jak wielkim wsparciem są dla nich. Scenka o pieczeniu ciast, była zaproszeniem do wspólnego podwieczorku z domowym ciastem… oczywiście upieczonym przez babcię lub dziadka.
Po rozdaniu wykonanych przez dzieci upominków, przyszedł czas na konkursy, w których uczestniczyli goście wraz ze swoimi wnukami. Wspólne śpiewanie kolęd, rozwiązywanie zadań zmobilizowało pokolenia do współpracy. Nagrodą w konkursach była gwiazda „Super Babci ”  lub  „Super Dziadka”.  Największą radość sprawiły Babciom i Dziadkom wspólne „pląsy”. Wszyscy chętnie, z radością i uśmiechem bawili się. Okazało się , że pokolenia mają ze sobą wiele wspólnego….
Jeszcze raz życzymy Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, zadowolenia z wnuków i  pogoda ducha.

Anna Boroń

Zdjęcia i film wykonał Bogusław Jajuga.