Dzień Ekologii

Dzień Ekologii

7 października 2019 r. klasy III a, III c i III d wzięły udział w Drugiej Wielkiej Lekcji Ekologii w Turon Arenie. Na lekcję złożyły się liczne warsztaty, wykłady, pokazy, konkursy i zabawy związane z szeroko pojętą ekologią. Dzieci dowiedziały się jak oszczędzać wodę i prąd w domu, jak wyeliminować plastikowe opakowania i siatki na zakupy.

Każdy mógł obejrzeć i wsiąść do zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, koparki a także do ekologicznych samochodów wykorzystywanych przez policję i straż miejską. Uczniowie wzięli udział w grze uczącej segregowania śmieci, wykonywały biżuterię z makulatury. Klasa III c wzięła udział w warsztatach „ Akademia kropelki”. Były to warsztaty zorganizowane przez Krakowskie Wodociągi. Podczas zajęć poruszane były ważne tematy dotyczące ochrony środowiska naturalnego ze szczególnym uwzględnieniem zasobów wodnych. Klasy III a i III d uczestniczyły w warsztatach „ Przygoda z ciepłem”. Były to warsztaty zorganizowane przez MPEC. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób ciepło trafia do kaloryfera oraz jak to się dzieje, że z kranu ( bez piecyka) leci ciepła woda. Obejrzały film animowany, uczyły się śpiewać piosenkę ” Cieplutko”, wspólnie budowały makietę przepływu wody do mieszkań, rozwiązywały zagadki, kalambury i układały puzzle. Każde dziecko otrzymało koszulkę z logo MPEC-u, książeczkę edukacyjną oraz długopis. Każda klasa na pamiątkę warsztatów otrzymała dużą maskotkę – kolorowy, pluszowy kaloryfer. Podczas zajęć dzieci świetnie się bawiły, jednocześnie przyswajając nowe wiadomości dotyczące ciepła. Każde dziecko zabrało ze sobą do domu roślinę antysmogową. Była to wspaniała lekcja ekologii.

Agnieszka Kosiek