Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka

20180319_12254319 marca 2018 w naszej szkole dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących Dnia Świętego Patryka (patrona Irlandii). Dzieci z klas 1 poznawały historię tego święta oraz tradycje z tym wydarzeniem związane, takie jak np. ubieranie się w tym dniu na zielono. Na zakończenie pierwszoklasiści wykonali krótkie prace plastyczne (typu kolorowanki).

Uczniowie z klas 2 i 3 byli poproszeni o przygotowanie samodzielne, w parach lub małych grupach plakatów dotyczących Św. Patryka oraz Irlandii. Najpiękniejsze prace ozdobiły szkolne korytarze w edukacji wczesnoszkolnej. W tym dniu na uczniów ubranych na zielono czekały liczne nagrody, między innymi: słodycze, naklejki z koniczynką, czy malowanie twarzy (do wyboru była flaga Irlandii lub koniczynka). Uczniowie klas starszych brali również udział w quizie dotyczącym ciekawostek z życia Św. Patryka oraz Irlandii. Nagrodą w tej zabawie były tatuaże wodne dla dzieci z symbolem irlandzkim. Odbył się również konkurs w każdej klasie 2 i 3 na najlepsze przebranie (oczywiście na zielono). Zwycięzcy wyłonieni poprzez głosowanie otrzymali w nagrodę dyplom oraz słodycze. Wszystkim dzieciom dziękuję za zaangażowanie na zajęciach, piękne stroje oraz dobrą zabawę.

Magda Soroka