Konkurs biblioteczny „Książki czytam i polecam”.

Konkurs biblioteczny „Książki czytam i polecam”.

Uczniowie klas 1 – 3 bardzo licznie odwiedzają bibliotekę szkolną. W tym wyjątkowym czasie nie możemy spotkać się w murach szkoły. Pozostajemy w kontakcie wirtualnym. Dzięki technologii (Internet, aparat fotograficzny) również można wymieniać się opiniami o przeczytanych książkach.

Poniżej została zamieszczona galeria prac konkursowych uczniów z klas 1 – 3. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu rysunku o książce, którą uczniowie przeczytali, spodobała się i chcieliby polecić swoim kolegom i koleżankom (klasy 1). Klasy starsze, 2 i 3, miały za zadanie dodatkowo napisać kilka zdań o przeczytanej książce.
Wszystkie prace zostały wykonane bardzo starannie i pomysłowo.
Dziękuję za zaangażowanie i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.
Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz
Lista uczniów, którzy wzięli udział w konkursie oraz tytuły polecanych książek:
Klasy 1
Marcin Jasiński, 1 a Plastusiowy pamiętnik / Maria Kownacka
Lena Siwa, 1 a Piaskowy wilk / Asa Lind
Zuzanna Kocjan, 1c Harry Potter i kamień filozoficzny / J. K. Rowling
Tamara Bugaj, 1d Zuzia na tropie dobrych wróżek / Anna Potyra
Lena Pasierb, 1d Seria książek: Zaopiekuj się mną, Porwanie małej Mili / Holly Webb

Klasy 2
Michał Kołaś, 2 a Apollo 11 : O pierwszej podróży na Księżyc / Ewa Nowak
Pola Włodarczyk, 2 a Mądre bajki / praca zbiorowa
Olga Kułakowska, 2 c Ucieczka w dzicz / Erin Hunter