Edukacja klas 1, 2, 3Lekcja w kinie | Edukacja klas 1, 2, 3

Lekcja w kinie

LOM-INTERNET-KL0-3-FRONT-390x550

Dnia 16 maja 2018r. uczniowie klasy I d Szkoły Podstawowej nr 91  brali udział w nowym, ogólnopolskim projekcie twórców programu „ Lekcja w kinie” – pod hasłem „ Lekcja o mediach. Raz, dwa, trzy klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci!” Lekcja odbyła się w Multikinie.

Uczniowie podczas lekcji prowadzonej przez zawodowego aktora Tomasza Korczyka zobaczyli, jakie zagrożenia mogą kryć się w sieci, zrozumieli, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe, odkryli ile lat ma Internet i jak sprawdzić jego wiek oraz dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie z niego korzystać.
Ponadto obejrzeli film pt. „Munio, strażnik Księżyca”. Była to zachwycająca wizualnie, mądra animacja o odwadze, poświęceniu i dorastaniu do odpowiedzialności. Uczniowie w wielkim skupieniu obejrzeli ten film oraz gorąco kibicowali głównym bohaterom.

LOM-INTERNET-KL0-3-FRONT-390x550

Social tagging: