Obywatel świata

Obywatel świata

Dnia 18 listopada 2019 r. klasa III d po raz kolejny wzięła udział w warsztatach ” Obywatel świata”. Tym razem dzieci odwiedziły Indie. W trakcie zajęć obejrzały prezentację o tym kraju ( stroje, biżuteria, malowanie henną, zabytki architektury, zwierzęta). Wykonywały ćwiczenia jogi przy muzyce.

Uczestniczyły w zabawie ruchowej ” Ruch uliczny w Indiach”. Przebierały się w stroje indyjskie. Pracowały w grupach rozpoznając przyprawy – dopasowywały obrazek do podpisu. Zapoznały się z zapachem charakterystycznych przypraw indyjskich. Odwiedziły targ i kupowały towary. Wykonały pracę plastyczną – Rangoli. Na koniec warsztatów posmakowały chałwy, której krajem pochodzenia są właśnie Indie. Tradycyjnie na zakończenie otrzymały flagę Indii, którą wkleiły do swojego paszportu.

Agnieszka Kosiek

.