„Obywatel świata”

„Obywatel świata”

28 października 2019 roku klasa III d uczestniczyła w projekcie edukacyjno – profilaktycznym ” Obywatel świata”. Są to zajęcia odbywające się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży ul. H. Wietora. Na tych warsztatach dzieci będą poznawały kulturę, sztukę, obyczaje, tradycje innych krajów i narodowości.

Odwiedzając rówieśników z różnych części świata dowiedzą się co jedzą, jakie mają ubrania, czym podróżują i w co się bawią. Zajęcia te będą odbywały się raz w miesiącu przez cały rok szkolny. Na pierwszym spotkaniu dzieci otrzymały swoje paszporty, w których będą wklejały flagi odwiedzanych państw. W pierwszą podróż klasa udała się do Francji. Poznała najważniejsze zabytki architektury. Wykonała pracę plastyczną ” Wieżę Eiffla”. Dowiedziała się, gdzie leży to państwo, z kim sąsiaduje. Nauczyła się śpiewać piosenkę po francusku ” Panie Janie”, mówić w tym języku słowa ” dzień dobry, do widzenia, dziękuję”. Jadła francuskie bagietki z dżemem. Poznała wybitnych Francuzów oraz wspaniałych francuskich malarzy i ich dzieła. Była to świetna zabawa, połączona z nauką.

Agnieszka Kosiek