Klasy pływackie

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

=========================================================================================

1 grudnia nasi Zawodnicy wystartowali w zawodach pływackich „Już Pływam”
w Miechowie.
Padło wiele rekordów życiowych, dzieciaki wiele razy stawały na podium.
Największe sukcesy na zawodach w Miechowie odnieśli zawodnicy:
 Adam Frączek – 3m-ce na dystansie 25m stylem grzbietowym
 Wiktoria Jeziorska -3m-ce na dystansie 25m stylem motylkowym
 Jakub Kaczmarczyk -2m-ce na dystansie 25m stylem motylkowym
 Wiktor Kurianowicz -2m-ce na dystansie 25m stylem dowolnym oraz 1m-ce
na dystansie 25m stylem klasycznym
 Michał Kuźnicki -2m-ce na dystansie 25m stylem grzbietowym
 Klaudia Piecuch -2m-ce na dystansie 25m stylem grzbietowym
 Mateusz Piecuch -1m-ce na dystansie 25m stylem dowolnym oraz 1m-ce na
dystansie 25m stylem klasycznym
Miejsca w pierwszej dziesiątce zdobyli również: Amelka Boboń, Lena
Czarnecka, Klaudia Gorczyca, Maja Gos, Jędras Michał, Julia Kielar,
Mikołaj Matyasik, Łucja Matyasik, Jakub Nieściouk, Antek Ochal, Bartek
Psica, Lilianna Siwek, Adrian Sowula, Emilka Więch, Julka Wyrwiak,
Wojtek Wójcik, Kamil Zięba, Nikola Łuczyńska i Maksymilian Śnieżyński.
Najlepszym zawodnikiem wśród chłopców 9-letnich został Mateusz Piecuch,
8 miejsce zajął Jakub Kaczmarczyk. W kategorii chłopców 8 – letnich
Wiktor Kurianowicz znalazł się na 2 pozycji. Jego rówieśnik Kamil Zięba
zajął 9 miejsce.
Wśród dziewcząt 9 –letnich na 10 miejscu uplasowała się Nikola
Łuczyńska, wśród dziewcząt 8-letnich i młodszych -5 miejsce zajęła
Klaudia Piecuch. Na 9 miejscu znalazła się Emilia Więch.
Sztafeta 4x25m stylem dowolnym w składzie: Więch Emilia, Psica Bartosz,
Gos Maja, Kurianowicz Wiktor –znalała się na 1 miejscu podium. Trzeci
najlepszy wynik należał do sztafety: Łuczyńska Nikola, Matyasik Mikołaj,
Kaczmarczyk Jakub, Piecuch Mateusz.
W klasyfikacji medalowej MKS Jordan Kraków uplasował się na 2 pozycji.

Wszystkim Zawodnikom serdecznie gratulujemy!!!!

==========================================================================================

Wyniki mistrzostw szkoły w pływaniu 2018

BLOK I DZIEWCZĘTA

Dystans Rok urodzenia Miejsce Imię i nazwisko Klasa Czas[s]
25m dowolnymdziewcząt 2011 1 Emilia Szostak 1D 29,70
2010 1 Gos Maja 1D 25,45
2 Jeziorska Wiktoria 1D 30,49
3 Makarewicz Jagoda 2C 32,48
2009 1 Krzak Hanna 2B 34,19
2 Ciołkowska Emilia 2B 34,94
2008 1 Kozioł Julia 4D 18,14
2 Król Julia 4E 20,26
25m grzbietowym dziewcząt 2011 1 Szostak Emilia 1D 30,74
2010 1 Kielar Julia 1D 27,57
2 Makarewicz Jagoda 2C 32,09
3 Siewierska Malina 1B 36,63
4 Uchwat Ewa 1B DYSKW.
2009 1 Konstantyn Kaja 2A 26,38
2 Krzak Hanna 2B 30,44
3 Korpet Małgorzata 2B 36,75
4 Ciołkowska Emilia 2B 40,46
2008 1 Ścibor Natalia 3A 30,48
2 Pleszyńska Aleksandra 3A 30,66
25m klasycznym dziewcząt 2010 1 Czarnecka Lena 1D 33,46
2 Kosmal Maja 1D 35,46
3 Gorczyca Klaudia 1D 37,42
2009 1 Litewka Gabriela 2D 33,38
2008 1 Szostak Natasza 4D 24,1
2 Kaczmarczyk Hanna 4D 27,03
25m motykowym dziewcząt 2010 1 Czarnecka Lena 1D 36,54
2 Kosmal Maja 1D 36,88
3 Gos Maja 1D 38,54
2009 1 Litewka Gabriela 2D 26,24
2008 1 Kozioł Julia 4D 20,32
2 Szostak Natasza 4D 25,21

 

BLOK I CHŁOPCY

25m dowolnymchłopców 2010 1 Kurianowicz Wiktor 1D 22,45
2 Nieścioruk Jakub 1C 29,18
2009 1 Kaczmarczyk Jakub 2D 20,02
2 Dominek Alan 2C 22,54
3 Buczek Krystian 2C 24,4
4 Śliwa Eryk 2B 32,98
2008 1 Żak Bartosz 4E 19,03
2 Pleszyński  Adam 3A 22,06
3 Windys Michał 3A 25,68
25m grzbietowym chłopców 2010 1 Nieścioruk Jakub 1C 26,14
2 Gierłach Szymon 2C 27,71
3 Oleś Norbert 1A 37,75
2009 1 Kaczmarczyk Jakub 2D 23,33
2 Rymarczyk Antoni 3D 25,67
3 Jarosz Szymon 3A 25,78
4 Dominek Alan 2C 26,46
5 Śliwa Eryk 2B 32,74
6 Michalski Mateusz 2B 33,29
7 Lasota Tomasz 2D 33,55
8 Skuta Bartosz 2B 35,34
2008 1 Windys Michał 3A 23,5
2 Pleszyński Adam 3A 26,61
25m klasycznym chłopców 2009 1 Kuźnicki Michał 2D 29,01
2 Frączek Adam 2D 29,49
3 Lasota Tomasz 2D 31,32
2008 1 Grigorian Kyle 4D 23,5
2 Piotrowski Aleksander 4D 29,25
25m motykowym chłopców 2010 1 Kurianowicz Wiktor 1D 33,71
2009 1 Kuźnicki Michał 2D 29,08
2 Frączek Adam 2D 29,14
3 Sowula Adrian 2D 31,56
2008 1 Żak Bartosz 4E 25,09
2 Grigorian Kyle 4D 27,2

========================================================================

Zawody Sucha Beskidzka
19 maja MKS Jordan Kraków wyruszył do Suchej Beskidzkiej na Zawody Pływackie z okazji 10-cio lecia klubu UKS Jasień. Zawodnicy naszego klubu zdobyli 30 medali w wyścigach indywidualnych oraz puchar za pierwsze miejsce w wyścigu sztafetowym! :)

Miejsca z pierwszej trójki konkurencji:
Gos Maja – IIm. 25m st.dowolnym
Kozioł Julia – IIm. 25m st.dowolnym, IIm. 25m st.motylkowym
Kaczmarczyk – Hanna IIIm. 25m st.dowolnym, IIm. 25m st.grzbietowym
Kurianowicz Wiktor – IIm. 25m st.dowolnym, IIm. 25m st.grzbietowym
Kaczmarczyk Jakub – IIIm. 25m st.dowolnym
Czarnecka Lena – IIm. 25m st.grzbietowym, IIm. 25m st.klasycznym
Siwek Liliana – IIIm. 25m st.grzbietowym
Wyrwiak Julia – IIm. 25m st.grzbietowym, IIIm. 25m st.klasycznym
Frączek Adam – Im. 25m st.klasycznym, IIm. 25m st.grzbietowym
Janiga Filip – IIIm. 25m st.klasycznym
Polowiec Nikola – IIIm. 50m st.dowolnym
Dadej Jakub – IIm. 50m st.dowolnym, Im 100m st.grzbietowym
Mazur Maksymilian – IIm. 100m st.dowolnym, Im. 50m st.grzbietowym
Nieciuńska Aleksandra – IIm. 100m st.klasycznym
Tokarz Dawid – IIm. 50m st.klasycznym
Grzenkowicz Paweł – IIIm. 50m st.klasycznym
Nieciuńska Julia – IIIm. 100m st.klasycznym
Król Zuzanna – IIIm. 50m st.grzbietowym
Kozińska Felicja – IIIm. 50m st.grzbietowym
Paluch Igor – IIIm. 100m st.grzbietowym
Stanisz Mikołaj – IIm. 50m st.motylkowym

Sztafeta 6x25m st.dowonym I miejsce!
(Kurianowicz Wiktor, Frączek Adam, Kaczmarczyk Jakub, Kozioł Julia, Kaczmarczyk Hanna, Żak Bartosz)
Wszystkim serdecznie gratulujemy wyników!

sucha 1 sucha 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

========================================================================

Osiągnięcia klasy pływackiej 1d i 1c w roku szkolnym 2017/2018

Klasa pływacka I d i I c od października 2017 r. bierze udział w zawodach pływackich. Dzieci osiągają bardzo dobre wyniki. Zdobywają medale , dyplomy i nagrody.

Gratulujemy!.

Osiągnięcia klasy pływackiej 1d i 1c w roku szkolnym 2017

sucha 3

 

 

052018­_ Basen11 052018­_ Basen15 052018­_ Basen18052018­_ Basen19

 

======================================================================

 

Rok szkolny 2015/ 2016r.

==================================================================================================

plywanie_1

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Pływackiego
zorganizowanego 21 maja na terenie Międzyszkolnego Basenu Pływackiego,
(os.Kolorowe 29).
Do zawodów przystąpili uczniowie klas trzecich.

A oto wyniki:
Styl grzbietowy -chłopcy:
1. miejsce: Daniel Gaudyn kl.3b  (czas:0,24,14)

Daniel Galdyn

 

 

 

 

 

2. miejsce: Piorunowicz Wiktor kl.3a (czas:0,24,25)
Styl grzbietowy- dziewczęta:
5. miejsce Oliwia Majerek kl.3b (czas:0.24.91)
Kraul-chłopcy:
3 miejsce: Jakub Cepiga kl.3c (czas:0,20,69)