Projekt ” Obywatel Świata”

Projekt ” Obywatel Świata”

Kolejnym przystankiem w podróży była Anglia. Dzieci poznały angielskie, tradycyjne potrawy świąteczne. Dowiedziały się o zwyczaju obdarowywania wszystkich świątecznymi kartkami, które są ozdobą domów w Anglii w czasie świąt. Wykonały własne świąteczne kartki, które podarują swoim bliskim. W czasie dalszej podróży odwiedziły Niemcy i wspaniałe świąteczne kiermasze. Później odbyły lot samolotem do Australii. Tam święta wyglądają zupełnie inaczej niż w Polsce. Ludzie w wigilię spotykają się w parkach, gdzie kolędują. W pierwszy dzień świąt grillują nad brzegiem oceanu. Z Australii teleportowali się do Grecji. Tam poznali tradycje świąteczne tego kraju i bardzo ważną potrawę ” chleb Chrystusa”. Zamiast choinek ozdobą są wspaniale oświetlone żaglowce. W czasie zajęć dzieci rozwiązywały mega krzyżówkę, grały na instrumentach perkusyjnych pastorałkę ” Zima, zima, zima”. Na koniec degustowały swoje upieczone ciasteczka. Była to wspaniała i niezapomniana podróż.

Agnieszka Kosiek

.