Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

slubowanie

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza  wiele przygotowań – uczniowie poznają  szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki.

Wspólnie z Wychowawcą i Rodzicami przygotowują  uroczystość, podczas której zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed Dyrektorem Szkoły, Nauczycielami i Rodzicami, Koleżankami i Kolegami  oraz zaproszonymi Gośćmi. W tym roku szkolnym  Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 91 odbyło się pod 13 października. W dniu Ślubowania Pierwszoklasistów  już od samego rana w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera.  Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe, zaproszeni Goście, dekoracja sali gimnastycznej oraz sprzęt nagłaśniający przyczyniły się do tego, aby Pasowanie  było uroczystym momentem w życiu naszych 92 Pierwszaków. Występ artystyczny uczniów klas pierwszych, z dumą zaśpiewany hymn Polski, recytacja patriotycznego wiersza „Kto Ty jesteś?”, trzepoczące biało-czerwone flagi,  złożenie uroczystego Ślubowania oraz przyjęcie odpowiedniej postawy podczas Pasowania wzbudziły w nas  wzruszenie i dumę. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania – bardzo dojrzale i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Dzięki swojej postawie zostały  przyjęte do szkolnego grona gorącymi brawami.  Ślubowanie zakończyło wspólne pozowanie do zdjęć. Po uroczystości każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał legitymację szkolną oraz dyplom  wraz z drobnymi upominkami od Rodziców.

Gratulujemy i życzymy naszym Pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki  w odkrywaniu tajników wiedzy.

Agnieszka Kosiek