Warsztaty budowy tradycyjnej szopki krakowskiej

??????????

Dnia 23 listopada 2017 roku po raz trzeci klasa I d uczestniczyła w warsztatach budowy tradycyjnej szopki krakowskiej. Tym razem uczniowie wykonywali postacie do szopki.

Pojawili się w niej trzej królowie, diabeł, śmierć, krakowianki, król Herod, pastuszkowie, całe mnóstwo aniołków oraz postać Maryi, Józefa i dzieciątka. Budowle obsiadły też gołębie i małe smoczki. Nasza szopka będzie brała udział w Konkursie Szopek Krakowskich, który odbędzie się na początku grudnia. Potem nasze dzieło można będzie podziwiać na pokonkursowej wystawie w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Celestat ul. Lubicz 6.

Agnieszka Kosiek

?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ??????????

Social tagging: > > > >