Warsztaty „Obywatel świata – Ameryka”.

Warsztaty „Obywatel świata – Ameryka”.

Dnia 10 lutego 2020 r. klasa III d uczestniczyła w cyklicznych warsztatach ” Obywatel świata”. Zajęcia rozpoczęły się od losowania karteczek z imionami, które trzeba było przedstawić za pomocą gestów innym uczniom np.: płynący obłok, tańczący motyl, złamana strzała itp.Każdy uczeń na tych zajęciach otrzymał swoje nowe imię. Ta zabawa naprowadziła dzieci na temat spotkania, była to podróż do Ameryki.

Uczniowie otrzymali swoje barwy plemienne, tak jak Indianie, rdzenni mieszkańcy Ameryki. Określili na globusie położenie obu Ameryk względem Polski. Poznali wielką pieczęć, jej symbolikę oraz flagę USA. Obejrzeli Statuę Wolności, wodospad Niagara, Górę Rushmore, Wielki Kanion Kolorado, Hollywood i Aleję Gwiazd, Most Golden Gate, Yellowstone. Zapoznali się z kuchnią amerykańską i jej potrawami. Degustowali popcorn. Wykonali flagę amerykańską. Nauczyli się tańczyć przy muzyce country. Jak zwykle zajęcie te to była świetna zabawa i nauka.

Agnieszka Kosiek

.