Warsztaty Zdolny Maluch”

Warsztaty Zdolny Maluch”

Dnia 1 lutego 2019 roku w klasie II d odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „ Zdolny Maluch”. Tym razem dzieci omawiały stany skupienia wody, dowiedziały się czym jest śnieg i skąd się bierze. Niestety za oknem śniegu było jak na lekarstwo, więc wyczarowały własny śnieg do zabawy.

Na początku powstał śnieg z sody oczyszczonej i pianki do golenia, następnie do wykonania śniegu potrzebowały mąki ziemniaczanej i znów pianki do golenia. Największym zaskoczeniem było zrobienie śniegu z pieluszki jednorazowej ( pampersa) i wody. Okazało się, że wystarczy wyciągnąć środek pieluchy; rozciąć ją i wyciągnąć znajdujące się tam granulki i zalać je wodą, by powstała plastyczna masa. Dzieci miały ogromną frajdę z wykonywania tych eksperymentów i świetną zabawę.

Agnieszka Kosiek