Warsztaty ” Zdolny Maluch”

Warsztaty ” Zdolny Maluch”

DSC_0020_1

Od II semestru klasa I d raz w miesiącu uczestniczy  w warsztatach ” Zdolny Maluch”. Na tych zajęciach dzieci wspólnie poznają prawa fizyki, chemii i przyrody.Ich celem jest rozbudzanie ciekawości uczniów. Podczas warsztatów starają się znaleźć odpowiedzi na najbardziej interesujące, a jednocześnie nietypowe pytania:

Dlaczego woda to niesamowita ciecz?, Jak można zapalić ogień bez użycia zapałek?, Jak można stworzyć masę galaktyczną?, Dlaczego drzewo nie chroni nas przed wiatrem?, Jak to możliwe, że olej może lewitować?, Co się stanie, jeśli włożymy jajko do osolonej wody?
,,Dlaczego?”, ,,Jak?”, ,,Co?”…
Te niezwykle ważne pytania zadaje sobie każdy Mały Odkrywca, wkraczając w świat fizyki, chemii i przyrody.

Podczas zajęć dzieci obserwują, pytają, wyciągają wnioski i przede wszystkim same przeprowadzają swoje pierwsze doświadczenia. Jest to dla nich doskonała zabawa i świetna forma efektywnej nauki.

Agnieszka Kosiek