Wycieczka do Kopalni Soli Bochnia

DSCN0040

Pod koniec listopada, uczniowie  z  klasy 2 b i 2 d uczestniczyli w wycieczce do najstarszej w Polsce Kopalni Soli Bochnia. Dzieci przemierzyły szlak turystyczny, który jest wzbogacony o multimedialne ekspozycje.

Dzięki temu, nasi mali turyści odbyli podróż w  czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Podziemne miasto odkryło wiele niespodzianek m.in. piękne wyrobiska, komory solne, kaplicę z przejeżdżającą przez nią kolejką. Najwięcej emocji wzbudził zjazd i wyjazd windą oraz podróż kolejką górniczym wyrobiskiem.
Mamy nadzieję, że wycieczka do kopalni ciekawie rozpoczęła nadchodzący magiczny czas andrzejek, mikołajek i grudniowych dni…

Anna Boroń i Magda Pawlak

?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? DSCN0037 ?????????? ?????????? ??????????

Social tagging: > > > > > >