Zajęcia w Castoramie.

Zajęcia w Castoramie.

Wczesnym rankiem uczniowie klasy I b pojechali na zajęcia do Castoramy. Odbywają się tu zajęcia z cyklu -Majsterkowo, których celem jest rozwijanie u najmłodszych umiejętności majsterkowania oraz postaw ekologicznych. Najpierw dzieci dowiedziały się skąd się bierze drewno, jaką pokona drogę zanim trafi do tartaku oraz co można z niego zrobić.

Potem pod kierunkiem prowadzącego pana Łukasz Grzesło, dzieci z zapałem wykonały stojak na kubki. Najwięcej radości sprawiło małym majsterkowiczom wkręcanie, szlifowanie oraz przybijanie. Na koniec zajęć każdy otrzymał dyplom oraz ekologiczną torbę na wykonaną pracę.

W szkole podczas „burzy mózgu”, okazało się, że stojak może mieć mnóstwo zastosowań: od ozdoby po praktyczny wieszak na dziecięce skarby.

Anna Boroń

fot. Łukasz Grzesło