• Gimnazjum nr 47 Sportowe

• Konkurs Młody Eksperymentator

Finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego

IMG_20180412_103037Bartłomiej Hałatek uczeń klasy 3b gimnazjum został finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018. Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach – Suwałki 2018

NYXM4863Wspaniale zaprezentowały się nasze uczennice podczas kończących się dzisiaj Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach – Suwałki 2018 r.
Patrycja Pełka zakwalifikowała się do reprezentowania naszego województwa w sztafecie szwedzkiej. Biegnąc na pierwszej zmianie (100m) zajęła wraz z koleżankami III miejsce.
Kamila Kamińska reprezentowała nasz klub SKS KUSY KRAKÓW w 5 boju LA U16. Zakończyła rywalizację na 8 miejscu, ustanawiając rekord życiowy w skoku wzwyż (157 cm), na 600 m i w wieloboju (2631 pkt.)

IMG_20180517_134417W dniu 17 maja uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w uroczystym zakończeniu XII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy w Kręgu Mitów i Kultury Antycznej.

Miło nam poinformować, iż Matylda Guz z klasy 2c zajęła 2 miejsce, a Justyna Kaczkowska(2c) i Paulina Nalepa(3b) otrzymały listy gratulacyjne. Serdecznie gratulujemy! Czytaj więcej

Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Krakowa

received_10214482881818829Kraków jest nasz
15.05 w hali Com COM Zone odbyły się Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej o Mistrzostwo Krakowa w piłce ręcznej. Nasze dziewczyny najpierw w półfinale pewnie pokonały SP 31 a następnie w finale rozgromiły Gimnazjum Gortata.
W piątek walczymy dalej o Mistrzostwo Województwa Czytaj więcej

XXIII Podlaski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

20180422_113459 — kopiaW dniach 20-22.04.2018 w Siemiatyczach odbył się XXIII Podlaski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, w którym brały udział zespoły SKS Kusego Kraków.

W grach eliminacyjnych zarówno dziewczęta jak i chłopcy wywalczyli I miejsce w swoich grupach i awansowali do półfinału. Nadmienić trzeba, że chłopcy grali w kategorii starszej. W meczu półfinałowym dziewczęta zwyciężyły z klubem z Siemiatycz i pewnie awansowały do finału. W finale po zaciętym pojedynku przegrały 15:17 z Varsovią i zostały srebrnymi medalistkami turnieju. Czytaj więcej

XXXVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Lajkonik Cup

W dniach 6 – 8 kwietnia 2018 rozegrany został w Krakowie XXXVIII Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Lajkonik Cup. Organizatorem turnieju od lat jest Szkolny Klub Sportowy „Kusy” przy Szkole Podstawowej nr 91 w Krakowie.

Przez 3 dni walczyliśmy na boisku, była radość z odniesionych zwycięstw, łzy i niedosyt po przegranych meczach.

Przeżyjmy te chwile jeszcze raz, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę i sportowe emocje!