„Młodzi mają głos” – warsztaty dziennikarskie

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

„Młodzi mają głos” – warsztaty dziennikarskie

Co to jest lead? Jak przyciągnąć uwagę czytelnika? Czy można zostać dziennikarzem w dwie godziny?


Młodzież próbowała znaleźć odpowiedź na te i inne pytania w czasie kolejnych warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez redaktor Agnieszkę Łoś w Szkole Podstawowej nr 91 w Krakowie.

Badania naukowe pokazują, że przeciętny czytelnik zatrzymuje wzrok na tekście – w prasie i na portalach internetowych – przez 3 – 6 sekund! Tekst musi zatem zainteresować. Nastolatkowie – ci z wyraźną pasją dziennikarską – zastanawiali się, jak to osiągnąć. Tomasz Szeląg – uczestnik zajęć – nie krył satysfakcji z faktu, że jego artykuł o filmie pt. „Chata” ukazał się na łamach „Głosu Tygodnika Nowohuckiego”. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej dziennikarskiej przygody.

Warsztaty zostały zrealizowane przez Stowarzyszenie „Moja Nowa Huta”, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, partnerem jest „Głos Tygodnik Nowohucki”.

Opracowała Urszula Drajewicz

« 1 z 2 »