Warsztaty radiowe w Radiu Pryzmat

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Warsztaty radiowe w Radiu Pryzmat

Co to jest włochacz? Jaki mikrofon zabrać ze sobą, kiedy chce się przeprowadzić uliczną sondę? Na czym polega prawidłowa emisja głosu? Jak montować materiał dźwiękowy? Wiatr – sprzymierzeniec czy przeciwnik radiowca?

Odpowiedzi na te i inne pytania młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie szukała w czasie warsztatów radiowych realizowanych w Internetowym Radiu Pryzmat. To niekomercyjna rozgłośnia, w której niegdyś trudno było usłyszeć typowe reklamy. Redaktorzy wpadli bowiem na pomysł, by urozmaicić ramówkę i tam, gdzie u innych pojawiają się reklamy, w radiu Pryzmat pojawiała się bajka. Najczęściej Ignacego Krasickiego, bo nadal aktualna i bawi nieustannie, pomimo trudnego języka. Agnieszka Tobijasiewicz – redaktorka techniczna – przedstawiła nastolatkom tajniki swojej pracy. Jest ona autorką i wydawcą audycji PozaRządem, w której przybliża odbiorcom, czym zajmują się stowarzyszenia i fundacje.

Uczniowie zdobyli wiedzę i pierwsze doświadczenie w pracy dziennikarza radiowego, a to pozwala się rozwijać.

Opracowanie: Urszula Drajewicz