Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie z klas szóstych z naszej szkoły spędzili noc w niecodziennych warunkach – w Kopalni Soli w Bochni.

Zjazd szybami 250 metrów pod ziemię, marsz trasą turystyczną, a później  przejazd podziemną kolejką stanowiły nie lada atrakcję dla nastolatków. Dzieci zobaczyły skupiska solnych wykwitów i przeprawiły się łodziami przez zalaną solanką komorę. Zobaczyły stare wyrobiska solne i poznały pracę górników. W Kaplicy Świętej Kingi dowiedziały się, dlaczego o tym miejscu mówi się, że jest jedynym kościołem w Europie, przez który przejeżdża pociąg.

W zabytkowych solnych komorach, gdzie panuje wyjątkowy mikroklimat, grały w piłkę, tańczyły, a potem zjeżdżały na zjeżdżalni o długości 140 metrów! Ten ostatni punkt programu powtórzyło wielu śmiałków.

Na zdjęciach: uczniowie z klas: 6A, 6B i 6C wraz z wychowawczyniami.