Święto Pszczoły

Święto Pszczoły

Pszczołom zawdzięczamy nie tylko miód, ale również owoce, które powstają z zapylonych kwiatów. Chcąc zwrócić uwagę na problem wymierania i konieczność ochrony tych pożytecznych owadów, w środę 6 maja po raz pierwszy obchodziliśmy szkolne Święto Pszczoły.

Z tej okazji nasi uczniowie wykonali przepiękne zdjęcia przyrodnicze, które posłużyły do przygotowania wystawy oraz wzięli udział w quizie wiedzy o pszczołach.

Zwyciężczyniami konkursu okazały się uczennice klasy 4a: Zuzanna Pieczarka, Natalia Marzec i Alicja Cieślik.

Drugie miejsce zajęli ex aequo uczniowie klasy IIIb gimnazjum: Martyna Kania, Zuzanna Popardowska, Jakub Ficek, Jakub Strzelec i Adam Zygmunt.

Najbardziej „Pszczółkową”, czyli ubraną na żółto klasą, okazała się klasa VIId. Przyznaliśmy również specjalne wyróżnienie dla Patrycji Dragow za najbardziej oryginalne przebranie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!