MUSZYNA 2018 – WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY 7

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

MUSZYNA 2018 – WYJAZD INTEGRACYJNY KLASY 7

W październiku 2018 roku do Muszyny wyjechali uczniowie klas VII, by lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Pierwszego dnia pobytu nastolatkowie wspięli się na górę Basztę, by zobaczyć ruiny muszyńskiego zamku. Następnie udali się ścieżkami wiodącymi przez Park „Baszta” w stronę Ogrodów Zmysłów, zwanych też Ogrodami Sensorycznymi. Nie ominęli greckokatolickiej cerkwi pw. św. Dymitra w Złockiem – niezwykłego miejsca na szlaku architektury cerkiewnej oraz zabytkowego cmentarza łemkowskiego. Kolejnego dnia w Krynicy Zdroju obowiązkowo skosztowali leczniczych wód mineralnych w pijalni przy Deptaku, zobaczyli, gdzie odbywają się koncerty im. Jana Kiepury, a potem wspięli się na Górę Parkową.

I dziewczęta, i chłopcy trasę do schroniska PTTK „Nad Wierchomlą” pokonali pieszo, ale do końcowej stacji kolejki na najwyższy szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m. n.p.m.) dotarli już w wagonikach gondolowych. Młodzież poznała poza tym niezwykłe mofety usytuowane w dnie koryta potoku Złockiego. Nastolatkowie podziwiali krajobraz, idąc doliną potoku Jasieńczyk i docierając do źródła wody mineralnej. Znalazł się też czas na treningi sportowe i na pożegnalne ognisko – tradycyjnie ze śpiewem i pieczeniem kiełbasek.

Pogoda była przepiękna – typowa złota polska jesień.  

 

Opracowanie: Urszula Drajewicz