Piknik Patriotyczny

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Piknik Patriotyczny

W tym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczciliśmy tę okrągłą rocznicę  organizując razem z Samorządowym Przedszkolem nr 105 –Piknik Patriotyczny

W sobotę 27.10.2018r. zgromadzeni na hali goście obejrzeli historyczną inscenizację  przygotowaną przez wychowawców i uczniów klas młodszych. Razem z aktorami udaliśmy się  w muzyczno-taneczną podróż po dziejach Polski. Przedstawienie wywarło na widzach duże wrażenie, a nawet i wzruszenie.

Z  kolei dzieci  z Samorządowego  Przedszkola  nr 105  zabrały nas w podróż balonem, który unosił się nad regionami Polski: od gór poprzez Kraków, Warszawę, aż do Bałtyku. Piękne stroje i umiejętności przedszkolaków  u  każdego z oglądających wywołały podziw.

Po części artystycznej każdy uczestnik Pikniku, mógł kontynuować podróż biorąc udział w zabawach „Spacerkiem po Polsce”. Nauczyciele klas starszych  przygotowali mnóstwo atrakcyjnych  i ciekawych gier. Długie kolejki ustawiały  się  także  do  kawiarenki, w której serwowano domowe wypieki w barwach narodowych. W konkursie na „Ciasto stulecia” zwyciężyła pani  Edyta Sietner wraz ze swoją córką Amelką. Zwycięskie ciasto zostało ozdobione flagą Polski z białym orłem. Dużą popularnością cieszył się też bigos i pieczona kiełbaska. Ponownie zgromadziliśmy się na hali by wykonać pamiątkowe zdjęcie flagi  oraz zaśpiewać wraz z harcerzami ze Szczepu Czerwonych Maków pieśni patriotyczne. Pięknie zaprezentowały się także w solowych wykonaniach Anitka Wąsowicz i Patrycja Cieślik. Finał Pikniku Patriotycznego to mecz Biali kontra Czerwoni, czyli nauczyciele kontra uczniowie.  Zwycięzcy, czyli  Czerwoni i Biali,  nagrodzeni zostali Ciastem Stulecia.  Na koniec wystąpiły cheerleaderki z Zespołu Szkół Ekonomicznych  nr 2.

Piknik był długą, bo czterogodzinną lekcją patriotyzmu, która przypomniała nam, że warto pamiętać o trudnej historii Polski, ale i odważnie należy budować przyszłość naszej ojczyzny. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie  w projekt.

Organizatorzy

« 1 z 6 »