Międzynarodowe Targi Książki

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Międzynarodowe Targi Książki

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbyły się w dniach 25-28 października pod hasłem: „Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę”.

Podczas tych dni czytelnicy mogli spotkać się z ulubionymi autorami, zapoznać się z ofertą wydawnictw, a także uczestniczyć w spotkaniach, warsztatach i konkursach organizowanych przez gospodarza Targów oraz zaproszonych gości. Z takiej możliwości skorzystali uczniowie klasy 4b
z nauczycielkami p. Karoliną Kurek oraz p. Aleksandrą Daniec. Wzięli udział w spektaklu Grupy REKOMENDACJA 39, pt. „Tajemnica orkiestry”, który powstał na podstawie powieści „Teatr” Martina Widmarka. Uczniowie mieli okazję poznać okoliczności powstawania serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz innych powieści Martina Widmarka podczas spotkania autorskiego. Uczestnicy zadawali wiele różnych intrygujących ich pytań i z zaciekawieniem słuchali odpowiedzi. Po spotkaniu, dzieci wraz z opiekunami zwiedzały hale wystawowe oraz zapoznawały się z ofertami wydawniczymi przeznaczonymi dla młodszych odbiorców. Była okazja by zakupić nowości książkowe, ale również spotkać się z innymi autorami, a także wspólnie zagrać w gry planszowe.

Aleksandra Daniec
Karolina Kurek