Widowisko Dumy i Radości

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Widowisko Dumy i Radości

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Kuratorium Oświaty w Krakowie zorganizowało uroczystość pod hasłem „Widowisko dumy i radości”.

Była to barwna lekcja historii na żywo, ponieważ przedstawiciele różnych szkół z całej Małopolski prezentowali Bohaterów naszej Ojczyzny. Uczniowie SP nr 91 (reprezentanci Samorządu Od Kusego) w barwnym korowodzie, który maszerował ulicami miasta zaprezentowali postać patrona szkoły – Janusza Kusocińskiego, wspaniałego sportowca, wzorowego obywatela i Polaka patriotę. Rozpoczęte Mszą Świętą na Wzgórzu Wawelskim wydarzenie miało swój finał w Parku Jordana, gdzie młodzież mogła m. in. posłuchać koncertu pieśni patriotycznych i spotkać się z kombatantami II wojny światowej.