Szkolny konkurs recytatorski

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Szkolny konkurs recytatorski

„Wybitnych Polaków portret słowem malowany”

„Odpowiednie dać rzeczy słowo” to niełatwe zadanie poety, a pięknie wyrecytować jego utwór to równie trudne wyzwanie, z którym 07.11.2018r. zmierzyli się uczniowie klas 4-6 naszej szkoły. W konkursie recytatorskim pod hasłem: „Wybitnych Polaków portret słowem malowany” udział wzięło 22 zdolnych recytatorów.

Oprócz deklamacji wybranych przez siebie wierszy poświęconych znanym i zasłużonym Polakom, uczniowie przygotowali także ilustracje do wybranych utworów. Wysoki poziom konkursu sprawił, że niełatwo było wyłonić zwycięzców.

A tak prezentowały się wyniki potyczek recytatorskich:

Klasa IV

I miejsce
Ewa Nowicka kl. IV b

II miejsce
Mikołaj Matysik kl. IV d

III miejsce
Natalia Doniec kl. IV c

Klasa V
I miejsce
Zuzanna Pieczarka kl. V a

II miejsce
Jagoda Batko kl. V c

III miejsce
Roksana Maj kl. V b

Klasa VI
I miejsce
Martyna Mochal kl. VI a

Szymon Pieczkiewicz-Janisz kl. VI c

II miejsce
Gabriela Paciorek kl. VI a

III miejsce
Hanna Osuch kl. VI b

Maja Wąsowicz kl. VI d

Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział w konkursie.

Zwycięzcom gratulujemy!

Dorota Kornaś i p. Ilona Plewka