III NOWOHUCKI FESTIWAL NAUKOWY w SP 91

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

III NOWOHUCKI FESTIWAL NAUKOWY w SP 91

W piątek 15 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 91 w Krakowie, os. Handlowe 4 odbył się III Nowohucki Festiwal Naukowy, czyli inaczej dzień otwarty szkoły.

Na dzieci przedszkolne zaproszone z tej okazji czekały liczne atrakcje: wystawy prac plastycznych i ozdób origami, pokaz nowoczesnych pomocy dydaktycznych – coś, co bardzo zainteresowało dorosłych, występy starszych uczniów. Rozdano prospekty informujące o edukacyjnej ofercie szkoły. Nauczyciele prowadzili warsztaty edukacyjne, zabawy kształtujące koordynację ruchową dzieci, ćwiczyli celność oka przedszkolaka. Był czas na wspólne układanie puzzli. Zalety tablicy interaktywnej i edukacyjnych programów multimedialnych zaprezentowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, a gry edukacyjne pokazywały panie ze świetlicy, choć trudno było je poznać, gdyż w ten wyjątkowy czas zamieniły się we wróżki.

▪ W pracowniach językowych słychać było szmer rozmów w języku angielskim i niemieckim. Była okazja, by sfotografować się z królową Elżbietą II i księciem Filipem. Francuskie bonjour pobrzmiewało nieustannie przy stoliku, gdzie serwowano francuskie bagietki z dżemem morelowym.

▪ W pracowni polonistycznej – nazwanej teraz Akademią pana Kleksa – przedszkolaki wykonały portrety potworków z ruchomymi oczami, mogły nauczyć się kaligrafii oraz pędzić przed siebie w szkolnym autobusie o numerze 91. Nie zabrakło malowania twarzy i zagadek.

Nauczyciele historii zachęcali do poznawania wydarzeń z przeszłości.

▪ Do szkolnej biblioteki nie było tak łatwo się dostać, bo – niczym w szafie wiodącej do krainy Narnii – pokonać trzeba było rząd płaszczy i futer! A tam faun Tumnus i nauczyciele zapraszali do przeglądania bogatych zasobów biblioteki.

▪ Matematyczne łamigłówki i wirtualna podróż w kosmos zgromadziły wiele dzieci.

▪ W pracowani informatycznej nauczycielka informatyki przekonywała, że programowanie – choć dla niektórych trudne – może być fascynujące. Roboty modułowe zdumiewały.

▪ W pracowni chemicznej eksperymenty wprawiały przedszkolaków w zdziwienie, na przykład ten pokazujący, jak wywołać ogień bez zapałek, czyli inaczej jak wykorzystać tlenek chromu. UWAGA! Nie eksperymentować bez nadzoru!

▪ W pracowni geograficznej nauczyciele włożyli wiele wysiłku w to, by mali goście nie pomylili Antarktydy z  Atlantydą – tą zagubioną. Opowiadano też o urokach Lloret de Mar hiszpańskiej miejscowości odwiedzonej w październiku 2018 roku przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 91 w ramach projektu unijnego Erasmus +.

▪ W pracowni biologicznej mówiliśmy o tym, jak gacek wykorzystuje echolokację, by zwiedzić nasz strych.

Nie zabrakło smakowitych ciast i lukrowanych ciasteczek, którymi częstowali uczniowie z klasy 5d. W czasie dnia otwartego rodzice wraz z dziećmi mogli zwiedzić wszystkie pracownie przedmiotowe, w tym nowoczesne pracownie informatyczne i pracownie języków obcych wyposażone w sprzęd umożliwiający szybką naukę wymowy. W finale III Nowohuckiego Festiwalu Nauki wszyscy goście brali udział w losowaniu specjalnych nagród i bonów.

A już 1 marca 2019 roku w godzinach od 17.00 do 19.00 wykwalifikowani trenerzy przeprowadzą dla dzieci przedszkolnych zajęcia pokazowe na basenie i na hali sportowej oraz udostępnią wiele atrakcji w ramach III Nowohuckiego Festiwalu Sportowego.

Serdecznie zapraszamy!  Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Szczegółowe informacje o rekrutacji na nowy rok szkolny 2019/2020 są dostępne dla rodziców na stronie internetowej oraz w sekretariacie szkoły.

Urszula Drajewicz

« 1 z 8 »