XXXIX Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej LAJKONIK CUP

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

XXXIX Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej LAJKONIK CUP

Szkoła Podstawowa nr 91 w Krakowie oraz Szkolny Klub Sportowy „SKS Kusy” w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na XXXIX Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Lajkonik Cup 2019 w terinie 26-28.04.2019.

Puchar Lajkonika jest największym turniejem młodzieżowym w Polce. Rozgrywki turniejowe odbywają się w trzech kategoriach wiekowych zarówno dla dziewcznąt jak i dla chłopców. Mecze odbywają się na dziewięciu halach w Krakowie. Będziemy gościć około 1500 uczestników.

Dzięku tradycji i wysokiemu poziomowi sportowemu turniej jest znaną marką w Europie. Gościmy 94 zespoły z Polski i zza granicy: Litwy, Łotwy, Szwecji, Ukrainy, Białorusi, Czech i Słowacji. Organizacja turnieju przyczynia się do rozwoju piłki ręcznej oraz promojue stolicę Małopolski – Kraków wraz z jego kulturą. Naszym zagranicznym gościom staramy się przybliżyć polską kulturę poprzez umożliwienie zwiedzania miasta i regionu, a upominki i trofeum turnieju – Lajkonikiem – nieodmiennie kojarzy się z Krakowem. W wymiarze lokalnym naszym sukcesem jest aktywizacja środowiska oraz promocja dzielnicy Nowa Huta. Oddziaływanie turnieju jest ogromne i ma charakter wychowawczy, dostarcza prawidłowych wzorców zachowań, uczy gry fair play.

Oficjalne otwarcie turnieju odbędzie się 26 kwietnia o godzienie 20.00 w hali sportowej SP nr 91 os. Handlowe 4.

Zapraszamy do kibicowania!

www.lajkonikcup.pl