„Żywy” Trójkąt Sierpińskiego

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

„Żywy” Trójkąt Sierpińskiego

W dniu 30.05.2019r. uczniowie, a dokładnie 81 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wydarzeniu „Fraktal na stulecie”. W ten sposób uczcili stulecie Polskiego Towarzystwa Matematycznego, a przy okazji wzięli udział w fascynującej lekcji matematyki.

Zanim jednak wybrali się na Krakowskie Błonia, musieli potrenować układ w szkole (co widać na zdjęciach). Oczywiście próby odbywały się regularnie a więc ułożenie trójkąta wraz z innymi szkołami było banalnie proste dla naszych uczniów. Niestety pogoda na Krakowskich Błoniach nie okazała się sprzyjająca. Jednak dzięki otrzymanym czapeczkom i pelerynkom deszcz nie był im straszny! Dodatkowo ogrzewały ich emocje. 

W wydarzeniu wzięło udział 81 małopolskich szkół co daje 6561 uczniów. Uczniowie naszej szkoły podczas prób nie zdawali sobie sprawy jak wielka będzie cała układanka na Błoniach Krakowskich. Dopiero obejrzenie fotorelacji oraz filmów z ułożenia całego Trójkąta Sierpińskiego pokazuje jak ważną częścią byliśmy.

Jesteśmy pewni, że uczniowie zapamiętają ten dzień na długo a przy okazji matematyka stanie się źródłem do eksperymentowania i odkrywania.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dodatkowo efekty można obejrzeć pod linkiem (kronika z dnia 30.05.2019, godziny: 12.30, 14.30 oraz 18.30): https://krakow.tvp.pl/1277328/kronika

« 1 z 4 »

Fot. www.patrykmorzonek.pl  (Patryk Morzonek)