Gra terenowa „O Nowej to Hucie opowieść”

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Gra terenowa „O Nowej to Hucie opowieść”

24 września reprezentacja Samorządu Od Kusego w składzie: Oskar Krzeczek, Nikodem Włodarczyk, Szymon Korta i Wiktor Iwanicki wzięła udział w grze terenowej pod tytułem „O Nowej to Hucie opowieść” zorganizowanej przez zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 88.

Celem projektu było upamiętnienie Jubileuszu 70- lecia Nowej Huty oraz kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego wśród dzieci i młodzieży. Interesująca była forma gry polegająca na rozwiązywaniu różnorodnych zadań (sportowych, historycznych, przyrodniczych itp.) na specjalnych stanowiskach usytuowanych w różnych miejscach najmłodszej dzielnicy Krakowa. Spacer po miejscach typowych i zakamarkach Nowej Huty umożliwił  drużynie samorządu nie tylko poszerzenie swojej wiedzy, ale także wykazanie się umiejętnościami praktycznymi. Zespołowa podróż w przeszłość sprawiła całemu zespołowi ogromną radość, a zdobyte podczas gry punkty w postaci bonów towarowych z czasów PRL – u pozwoliły na uzyskanie na koniec gry super nagród rzeczowych.