Wspaniały Jubileusz- Nasza szkoła ma 60 lat!

Wspaniały Jubileusz- Nasza szkoła ma 60 lat!

Dnia 1 października 2019 roku  obchodzimy okrągłą rocznicę powstania  naszej szkoły!

A wszystko zaczęło się w 1959 roku, kiedy na osiedlu Handlowym 4 zaczęła działać szkoła, która przez lata wrosła w krajobraz Nowej Huty, zmieniała się, rosła, wytworzyła bogatą tradycję, swój klimat i przede wszystkim połączyła kilka pokoleń ludzi – nauczycieli, pracowników oraz uczniów i absolwentów. Dzisiaj mamy piękną, nowoczesną szkołę, z halą sportową, basenem. Dzisiaj także kolejne roczniki uroczyście ślubują przynależność do szkoły nr 91 im. Janusza Kusocińskiego i tym pięknym wydarzeniem otwieramy urodzinowe obchody.

Rozpoczynamy zatem Rok Jubileuszowy, który będzie obfitował w liczne wydarzenia, imprezy, uroczystości, a zakończy się  w październiku 2020r.

Chcielibyśmy, aby wydarzyło się coś pięknego dla uczniów szkoły w tym niezwykłym czasie, dla teraźniejszych i przyszłych pokoleń. Naszym pomysłem,   marzeniem i celem jest  powstanie zielonego patio, które będzie wspaniałą wymierną pamiątką tych dni. Zapraszamy wszystkich do pomocy oraz wsparcia naszego projektu. Każdy gest, nawet najmniejszy zmienia świat.

Autor: p. Alina Zachwieja