Sprawozdanie z Finału Ogólnopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Sprawozdanie z Finału Ogólnopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 29.10.2019 r. odbył się w Olszynie (woj. Dolnośląskie) I Finał Ogólnopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Uroczystego otwarcia dokonał Reprezentant Polski, Mistrz Świata i Europy, a także wielokrotny Mistrz Polski pan Rafał Omelko. Jak sam powiedział w swoim przemówieniu, przypomina sobie swój start w Olszynie w Finale Dolnośląskim, kilkanaście lat temu, w reprezentacji Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu.

W w/w zawodach prawo startu miały dziesięcioosobowe drużyny, zwycięzcy finałów wojewódzkich. Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie mogła wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu sportowym. Niezwykle zacięta rywalizacja na trudnych trasach Olszyny odbyła się z udziałem łącznie 85 sztafet z 15 województw. W naszej kategorii wiekowej startowało 16 drużyn. Po zaciętej i bardzo ambitnej walce ostatecznie dziewczęta zajęły VI miejsce.

Gratulujemy i liczymy na start za rok!!!