Szkoła pamięta

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Szkoła pamięta

W dniu 31 października 2019 roku z okazji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich Świętych uczniowie z klasy 7 d wraz z p. Pawłem Radwańskim (wychowawca) oraz p. Bogdanem Haniebnikiem (nauczyciel plastyki) wybrali się na Cmentarz Rakowicki.

Odwiedziliśmy groby zmarłych pracowników szkoły:  p. wicedyrektor Małgorzaty Rybskiej,  byłego dyrektora p. Stanisława Barana , a także nauczyciela wychowania fizycznego p. Marka Gonciarczyka. Zapaliliśmy znicze na grobach, pomodliliśmy się w ich intencji, a opiekunowie opowiedzieli nam historie o świętej pamięci Nauczycielach, o ich osiągnięciach, przeżyciach i doznaniach. Ta nietypowa lekcja pamięci odbyła się w ciszy, spokoju i powadze i miała dla nas refleksyjny charakter. Całość projektu została zrealizowana w ramach obchodów Jubileuszu 60 lecia szkoły i ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na pamiątkowych zdjęciach prezentujemy groby naszych nauczycieli, którzy spoczywają na tym cmentarzu.

Klaudia Kukla, Justyna Włodarczyk (klasa 7 d)