Wyniki Konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Wyniki Konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”

W dniu 13 listopada 2019 r. na 3 godzinie lekcyjnej w Bibliotece Szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w szkolnym konkursie fotograficznym „Przyłapani na czytaniu” zorganizowanym przez Bibliotekę Szkolną w ramach obchodów jubileuszu 60lecia powstania Naszej Szkoły oraz udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Nagrody książkowe oraz dyplomy wręczyła Pani Wicedyrektor Monika Noga.

Celem konkursu było kształcenie umiejętności fotografowania różnymi sprzętami (telefon komórkowy, aparat fotograficzny), wizualizacja pasji czytania, popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań fotograficznych i promowanie fotografii wśród uczniów Naszej Szkoły.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zdjęcia osobie (kolega, koleżanka, rodzice, rodzeństwo) „przyłapanej” na czytaniu książki, czasopisma, gazety itp. w nietypowym  miejscu.

Wszystkie dostarczone przez uczniów fotografie były zgodne z tematem konkursu. Każda z prac była wyjątkowa, wykonana z pomysłem, przedstawia osoby czytające książki w nietypowych sytuacjach i nietypowej scenerii.

Decyzją komisji konkursowej nagrody rzeczowe oraz dyplomy otrzymują wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie.

Klasy 1 – 3

 • Michał Wilkołek, kl. 1 b
 • Adam Kochmański, kl. 2 a
 • Kajetan Gałęza, kl. 2 a
 • Pola Włodarczyk,kl. 2 a
 • Patrycja Gałdyn, kl. 2 b
 • Olga Kułakowska, kl. 2 c
 • Agata Policht, kl. 3 b

 

Klasy 4 – 8

 • Jan Krawczyk, kl. 5 e
 • Patryk Sporek, kl. 5 c
 • Alicja Reguła, kl. 5 d
 • Paulina Stachowska, kl. 6 b
 • Julia Kozioł, kl. 6 d
 • Zuzanna Policht, kl. 6 a
 • Zofia Łapajerska, kl. 6 d
 • Martyna Mochal, kl. 7 a
 • Karolina Waszkiewicz, kl. 8 c
 • Dawid Stachowski, kl. 8 d

Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom uczniów za zaangażowanie i poświęcony czas na przygotowanie prac.

Aleksandra Błażewicz, nauczyciel bibliotekarz