WYCINANE WIERSZE – KLASA 6D

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

WYCINANE WIERSZE – KLASA 6D

To były trudne chwile: kwiecień 2020 roku. Tak bardzo chcieliśmy wyjść na zewnątrz, by cieszyć się słońcem, a tu… przymusowy pobyt w domu, ograniczenie spotkań z rówieśnikami i nauczanie zdalne…

Niepokojące wieści o pandemii w serwisach informacyjnych… Tymczasem w podręczniku do języka polskiego znaleźliśmy wiersz Wisławy Szymborskiej o tym, że każdy może poczuć w sobie radość pisania. A tuż za tekstem noblistki był wiersz Tristana Tzary mówiący o tym, by wziąć dowolny numer gazety, nożyczki i … wycinać, a w efekcie stworzyć własny utwór. I tak też zrobili uczniowie z klasy 6D.   

Na zdjęciach „wycinane” wiersze dziewcząt i chłopców z klasy 6D z okresu ścisłej kwarantanny. Ponadto patrz: Język polski, klasa 6, Jutro pójdę w świat, WSiP, wydanie 1, strona 213.

opracowała: Urszula Drajewicz