EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020

Od wtorku przez kolejne trzy dni: 16, 17 i 18 czerwca 2020 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie pisali egzamin ósmoklasisty.

W naszej placówce do egzaminu przystąpiło w tym roku 89 uczniów. I choć okoliczności były nietypowe, bo oprócz odświętnego stroju i legitymacji należało przygotować maseczkę ochronną lub przyłbicę, to większość naszych uczniów przystępowała do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych z odpowiednią motywacją. Wprawdzie COVID – 19 bezlitośnie zmienił całe nasze życie, jednak nikt nie zrezygnował ze swoich planów na przyszłość. Myśli o dalszej edukacji i o szkole ponadpodstawowej nie pozwalały ostatnio na bezczynność.

Wszystkie egzaminy odbyły się przy zachowaniu koniecznych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. O wyniki egzaminów trzeba było powalczyć, bo decydują one o kontynuowaniu nauki w liceum, w technikum lub w szkole branżowej. I tylko żal, że zasada social distancing nie pozwoliła na podzielenie się w bezpośrednim kontakcie z przyjacielem wrażeniami po egzaminie. Gdybyśmy cokolwiek zaniedbali, zwyciężyłby Covid-19, a wakacje byłyby wyjątkowo krótkie. A tego przecież nikt nie chce.

Opracowała: Urszula Drajewicz