Konkurs ekologiczny „Jak być eko, czyli poradnik młodego ekologa”

Konkurs ekologiczny „Jak być eko, czyli poradnik młodego ekologa”

W maju 2020 r. został zorganizowany on-line konkurs biblioteczno-ekologiczny „Jak być eko, czyli poradnik młodego ekologa”.

Wszystkie nadesłane prace konkursowe były zgodne z tematem oraz odpowiadały ogólnym wytycznym dotyczącym formy.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie samodzielnie książki poświęconej dobrym praktykom ekologicznym w codziennym życiu ucznia.

Ekologia jest bardzo szerokim pojęciem. Uczestnicy konkursu zwracali uwagę na różne sposoby ochrony środowiska naturalnego, ochronę roślin i zwierząt ; gromadzenie  i oszczędzanie zasobów naturalnych, szczególnie wody ; działania, które mogą podejmować uczniowie w szkole i w domu aby być eko. Książki zawierają porady, opisy dobrych praktyk, wskazują na zagrożenia.

Uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością, zdolnościami plastycznymi i literackimi, a także szeroką wiedzą o ekologii.

Komisja konkursowa w składzie:
Pani Marzena Kupiec – nauczyciel wspomagający
Pani Aleksandra Błażewicz – nauczyciel bibliotekarz

Podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc i wyróżnień:

I miejsce: Zofia Łapajerska, kl. 6 d

II miejsce: Wiktoria Jeziorska, kl. 3 d i Adam Matusik, kl. 2 a

III miejsce: Michał Kołaś, kl. 2 a oraz Emilia Pasikiewicz i Oliwia Żak, kl. 8 b

Wyróżnienia: Wiktor Wolny, kl. 2 d i Zuzanna Kocjan, kl. 1 c

Bardzo serdecznie gratulujemy!

Prosimy o zachowanie prac, w celu zaprezentowania na wystawie pokonkursowej.

Marzena Kupiec, Aleksandra Błażewicz