Założenie ogrodu krok po kroku – „Ogród z klasą”

Założenie ogrodu krok po kroku – „Ogród z klasą”

Sadzenie roślin z dziećmi

ZAŁOŻENIE OGRODU KROK PO KROKU.
Początkowo teren, który mamy do zagospodarowania wyglądał tak jak na poniższym zdjęciu, a pod koniec wakacji, tak jak na zdjęciu kolejnym. Po wykonaniu projektu i długich wspólnych konsultacjach postanowiliśmy, że spróbujemy nasadzić rośliny bezpośrednio do gruntu.

Ogromną pracą wykazali się panowie konserwatorzy szkolni, którzy wyciągnęli kostki chodnikowe i mogliśmy się przekonać, co znajduje się pod nimi. Okazało się, że jest to głównie piach i gruz. Z funduszy szkolnych zakupiliśmy ziemię ( w sumie około 1000 l), rośliny oraz korę i zabraliśmy się
za nasadzenia (sierpień 2020).

Patio SP 91

Samosiejki na Patio

Pierwszą rzecz, jaką zrobiliśmy to zaimpregnowanie przygotowanych skrzyń, palet i warzywnika.

Malowanie palet

Następnym krokiem było wstępne rozstawienie roślin, które miały się znajdować zarówno w gruncie, jak i w skrzyniach.

Planowanie nasadzeń

Kolejną czynnością, jaką należało zrobić przed nasadzeniem roślin, było wymieszanie zakupionej ziemi z zastanym podłożem oraz przystąpienie do nasadzeń.

Nasadzanie roślin

Ostatnim etapem było podsypanie roślin korą oraz ich podlanie.

Podlewanie roślin w ogródku

Ogródek na Patio

We wrześniu postanowiliśmy dosadzić kilka drzew i krzewów, które zakupiliśmy i z pomocą pani wicedyrektor Moniki Nogi przetransportowaliśmy do szkoły, następnie wysadziliśmy do gruntu. Zagospodarowany został także warzywnik.

Pani dyr. Monika Noga i Marzena Kupiec

Sadzenie drzewek

Pod drzewami posiałyśmy trawę i po kilku tygodniach ucieszyła nas swoją zielonością

Końcowy efekt prac

Pod koniec października wspólnie z uczniami posadziliśmy tulipany, krokusy, zawilce i hiacynty.

Sadzenie roślin z dziećmi

Na koniec nasze rośliny otrzymały tabliczki z nazwami.

Rośliny z nazwami na tabliczkach

Rośliny z nazwami na tabliczkach, Pietruszka naciowa

Rośliny z nazwami na tabliczkach, Trzmielina

Rośliny z nazwami na tabliczkach, Zawilce