Siew roślin

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Siew roślin

Sianie roślin - warsztaty

W piątek 26 lutego, zorganizowaliśmy warsztaty wysiewania roślin. Dzieci napełniały małe doniczki ziemią. Z pośród otrzymanych z programu „Ogród z klasą „ nasion wybrały te, które zgodnie z kalendarzem ogrodniczym, można wysiewać na początku marca. Mali ogrodnicy z pomocą lup, oglądali i porównywali nasiona warzyw, kwiatów oraz ziół.

Każdy pojemniczek został opisany nazwą rośliny, którą dzieci wybrały. Na koniec posadziliśmy szczypiorek. Czeka nas teraz mnóstwo emocji i pracy: podlewanie , obserwowanie , rozsadzanie, a na końcu przesadzanie do rabat na Patio.

 

Sianie roślin - warsztaty

Sianie roślin – warsztaty

 

Sianie roślin - warsztaty

Sianie roślin – warsztaty

 

Sianie roślin - warsztaty

Sianie roślin – warsztaty

 

 

Sianie roślin - warsztaty

Sianie roślin – warsztaty

 

Sianie roślin - warsztaty

Sianie roślin – warsztaty

 

Sianie roślin - warsztaty

Sianie roślin – warsztaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Anna Boroń i Marzena Kupiec

 

 

 

Pin It on Pinterest