Z pasji do piłki ręcznej tworzymy historię- osiągnięcia sportowe naszych młodych szczypiornistów

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Z pasji do piłki ręcznej tworzymy historię- osiągnięcia sportowe naszych młodych szczypiornistów

Zdjęcie grupowe - piłka ręczna

Podczas wieloletniej historii sekcji piłki ręcznej w naszej szkole, młodzi szczypiorniści zdobywali wiele medali w turniejach i zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Nasi wychowankowie prezentują się na parkietach w najlepszych ligowych zespołach i Kadrze Narodowej.

 

Zdjęcie przedstawiające Arkadiusza Moryto.Arkadiusz Moryto – Absolwent SP 91 w Krakowie

wychowanek SKS Kusy Kraków ( 2007 – 2013)

trener: Łukasz Wróbel

  • SMS Gdańsk ( 2013 – 2016 )
  • Zagłębie Lubin ( 2016 – 2018 )
  • Vive Kielce ( 2018 – )
  • Reprezentant Polski
  • Mistrz Polski 2018/2019
  • Zdobywca Pucharu Polski 2018/2019
  • Najlepszy skrzydłowy Superligi: 2016/2017, 2017/2018
  • Król strzelców Superligi: 2017/2018, 2018/2019
  • Najlepszy młody prawoskrzydłowy świata w sezonie 2018/2019

 

Zdjęcie przedstawiające Karolinę SarneckąKarolina Sarnecka– Absolwentka SP 91 w Krakowie

wychowanka SKS Kusy Kraków ( 2006 – 2011) ,

trener: Anna Burek

  • SMS Gliwice ( 2011 – 2013 )
  • SMS Płock ( 2013 – 2015 )
  • MKS Piotrcovia ( 2015 – )

Zdjęcie przedstawiające Marcina SzopęMarcin Szopa – Absolwent SP 91 w Krakowie

wychowanek SKS Kusy Kraków ( 2005 – 2011) ,

trener: Dariusz Sobczyk

  • SMS Gdańsk ( 2011 – 2014 )
  • KS Meble Wójcik Elbląg ( 2014 – 2018 )
  • MKS Piotrkowianin ( 2018 – )
Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych 2003 r. – I miejsce

 

Sezon 2002/2003 Złoty Medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych

 

 

Skład zespołu:

Góralewicz Paulina, Tokarska Urszula, Ćmil Anna, Czekaj Agata, Góra Natalia, Gutowska Małgorzata, Gutowska Urszula, Kardas Ewelina, Klęk Natalia, Laskowicz Karolina, Nowak Agnieszka, Olechowski Jesica, Polańska Karolina, Przybysz Roksana, Wrona Alicja

Trenerzy:Marek Ćmil, Wojciech Miodoński

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – dziewczęta 2004 r. – II miejsce
 

Sezon 2003/2004 Srebrny Medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych – Wągrowiec 2004

 

 

Skład zespołu:

Czekaj Agata, Tymkowska Marta, Pietras Katarzyna, Przybysz Roksana, Haszczyc Klaudia,Góralewicz Paulina, Kruszak Maja, Płaszewska Karolina, Kopeć Aneta, Gruchała Ewelina, Litwin Ewelina, Mnatsakanyan Lilit, Chrzan Maria, Bogusławska Anna

Trenerzy: Wojciech Miodoński, Waldemar Gramek

 

Puchar ZPRP Młodziczek 2011 r. – III miejsce
 

Sezon 2010/2011 Brązowy medal Pucharu ZPRP Młodziczek – Dźwirzyno 2011

 

 

Skład drużyny:

Bujnowicz Ewelina, Franczyk Dominika, Karwowska Barbara, Kamińska Adrianna, Klima Weronika, Klimczuk Julia, Król Agata, Mętel Katarzyna, Orłowska Magdalena, Sarnecka Karolina, Talowska Anna, Wojciechowska Agnieszka, Żak Małgorzata, Żołubak Nikola

Trenerki: Anna Burek, Lidia Walczyk

Puchar ZPRP Młodziczek 2013 r. – I miejsce
 

Sezon 2012/2013 Złoty Medal Pucharu ZPRP Młodziczek – Dźwirzyno 2013

 

 

Skład zespołu:

Stefańczyk Adrianna, Matoga Natalia, Piechnik Magdalena, Pastuszka Dominika, Foryś Weronika, Pfister Alicja, Filipek Daria, Krochmal Monika, Nycz Natalia, Gibek Julia, Kościelniak Sylwia, Januś Katarzyna, Bilska Angelika, Świątek Laura, Stawiarz Aleksandra, Chojnacka Anna

 

Trenerki: Katarzyna Pawłowska, Iwona Pietrzyk

 

Ogólnopolska Gimnazjada Młodzieży – chłopcy 2013 r.
 

Sezon 2012/2013 Srebrny Medal Ogólnopolskiej olimpiady Młodzieży

 

 

Skład zespołu:

Michał Przybylski, Bartłomiej Duda, Dominik Kupka, Dorian Frątczak, Łukasz Urbanowicz, Paweł Tekiela, Hubert Mizdra, Adrian Lubowicki, Piotr Górka, Paweł Bańbuła, Arkadiusz Moryto, Kamil Suder, Konrad Samolej, Mateusz Nosek, Mateusz Mazanek.

 

Trenerzy: Łukasz Wróbel i Michał Muniak

 

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 2014 r. – II miejsce
 

Sezon 2013/2014 Srebrny Medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

 

 

Skład zespołu:

Mateusz Rogusz, Łukasz Urbanowicz, Paweł Tekiela, Bartłomiej Duda, Konrad Samolej, Dominik Kupka, Marek Sobczyk, Adrian Lubowicki, Paweł Raczyński, Mateusz Mazanek, Piotr Górka, Arkadiusz Moryto, Mateusz Nowak, Paweł Bańbuła.

Trenerzy: Łukasz Wróbel, Jan Sowa

 

Ogólnopolska Gimnazjada Młodzieży – dziewczęta 2015 r.
 

Sezon 2014/2015 Brązowy Medal Ogólnopolska Gimnazjada Młodzieży

Lublin 2015

Skład zespołu:

Januś Katarzyna, Piwowarczyk Weronika, Musiał Agnieszka, Gołąb Izabela, Franczyk Patrycja, Nycz Natalia, Nazimek Anna, Mączka Julia, Kurowska Agata, Roszkowska Julia, Paliś Julia,  Pfister Alicja, Liro Estera

 

Trenerzy: Wojciech Miodoński, Katarzyna Pawłowska

 

Szczypiorniak na Orlikach 2016 r.  – II miejsce

Sezon 2015/2016 Srebrny Medal Ogólnopolskiego Turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”

 

 

Skład zespołu:

Krystian Bieniek, Filip Jarosz, Tomasz Szeląg, Wiktor Pietrzak, Mateusz Basiaga, Szymon Smagowicz, Bartłomiej Biliński, Kacper Jelski, Jakub Włosiak, Dominik Nowak, Michał Marek, Olaf Drajewicz, Kamil Szeląg, Bartłomiej Regulski.

 

Trenerki: Łukasz Wróbel, Tomasz Szeląg

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2016r.

 

Najmłodsi adepci piłki ręcznej brali udział w ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy i wprowadzali zawodników na mecze.

Puchar ZPRP Młodzików 2019 r. – II miejsce
 

Sezon 2018/2019 Srebrny medal Pucharu  ZPRP Młodzików – Oborniki Wielkopolskie 2019

Skład zespołu:

Kmiecik Mateusz, Pletniow Eryk, Strojek Aleksander, Pabian Łukasz, Doniec Jacek, Kwatera Filip, Wrona Filip, Węgiel Aleksander, Dragosz Jan, Pleszyński Szymon, Szeląg Kamil, Babrzymąka Igor, Smagowicz Szymon, Trójniak Adrian, Adamski Patryk,  Baran Dominik

 

Trenerzy: Katarzyna Pawłowska, Bartłomiej Jarosz

 

GALERIA