Z pasji do piłki ręcznej tworzymy historię- osiągnięcia sportowe naszych młodych szczypiornistów
Podczas wieloletniej historii sekcji piłki ręcznej w naszej szkole, młodzi szczypiorniści zdobywali wiele medali w turniejach i zawodach rangi Mistrzostw Polski.
Nasi wychowankowie prezentują się na parkietach w najlepszych ligowych zespołach i Kadrze Narodowej.
Arkadiusz Moryto – Absolwent SP 91 w Krakowie
wychowanek SKS Kusy Kraków ( 2007 – 2013)
trener: Łukasz Wróbel
- SMS Gdańsk ( 2013 – 2016 )
- Zagłębie Lubin ( 2016 – 2018 )
- Vive Kielce ( 2018 – )
- Reprezentant Polski
- Mistrz Polski 2018/2019
- Zdobywca Pucharu Polski 2018/2019
- Najlepszy skrzydłowy Superligi: 2016/2017, 2017/2018
- Król strzelców Superligi: 2017/2018, 2018/2019
- Najlepszy młody prawoskrzydłowy świata w sezonie 2018/2019
Karolina Sarnecka– Absolwentka SP 91 w Krakowie
wychowanka SKS Kusy Kraków ( 2006 – 2011) ,
trener: Anna Burek
- SMS Gliwice ( 2011 – 2013 )
- SMS Płock ( 2013 – 2015 )
- MKS Piotrcovia ( 2015 – )
Marcin Szopa – Absolwent SP 91 w Krakowie
wychowanek SKS Kusy Kraków ( 2005 – 2011) ,
trener: Dariusz Sobczyk
- SMS Gdańsk ( 2011 – 2014 )
- KS Meble Wójcik Elbląg ( 2014 – 2018 )
- MKS Piotrkowianin ( 2018 – )
Sezon 2002/2003 Złoty Medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych
Skład zespołu:
Góralewicz Paulina, Tokarska Urszula, Ćmil Anna, Czekaj Agata, Góra Natalia, Gutowska Małgorzata, Gutowska Urszula, Kardas Ewelina, Klęk Natalia, Laskowicz Karolina, Nowak Agnieszka, Olechowski Jesica, Polańska Karolina, Przybysz Roksana, Wrona Alicja
Trenerzy:Marek Ćmil, Wojciech Miodoński
Sezon 2003/2004 Srebrny Medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych – Wągrowiec 2004
Skład zespołu:
Czekaj Agata, Tymkowska Marta, Pietras Katarzyna, Przybysz Roksana, Haszczyc Klaudia,Góralewicz Paulina, Kruszak Maja, Płaszewska Karolina, Kopeć Aneta, Gruchała Ewelina, Litwin Ewelina, Mnatsakanyan Lilit, Chrzan Maria, Bogusławska Anna
Trenerzy: Wojciech Miodoński, Waldemar Gramek
Sezon 2010/2011 Brązowy medal Pucharu ZPRP Młodziczek – Dźwirzyno 2011
Skład drużyny:
Bujnowicz Ewelina, Franczyk Dominika, Karwowska Barbara, Kamińska Adrianna, Klima Weronika, Klimczuk Julia, Król Agata, Mętel Katarzyna, Orłowska Magdalena, Sarnecka Karolina, Talowska Anna, Wojciechowska Agnieszka, Żak Małgorzata, Żołubak Nikola
Trenerki: Anna Burek, Lidia Walczyk
Sezon 2012/2013 Złoty Medal Pucharu ZPRP Młodziczek – Dźwirzyno 2013
Skład zespołu:
Stefańczyk Adrianna, Matoga Natalia, Piechnik Magdalena, Pastuszka Dominika, Foryś Weronika, Pfister Alicja, Filipek Daria, Krochmal Monika, Nycz Natalia, Gibek Julia, Kościelniak Sylwia, Januś Katarzyna, Bilska Angelika, Świątek Laura, Stawiarz Aleksandra, Chojnacka Anna
Trenerki: Katarzyna Pawłowska, Iwona Pietrzyk
Sezon 2012/2013 Srebrny Medal Ogólnopolskiej olimpiady Młodzieży
Skład zespołu:
Michał Przybylski, Bartłomiej Duda, Dominik Kupka, Dorian Frątczak, Łukasz Urbanowicz, Paweł Tekiela, Hubert Mizdra, Adrian Lubowicki, Piotr Górka, Paweł Bańbuła, Arkadiusz Moryto, Kamil Suder, Konrad Samolej, Mateusz Nosek, Mateusz Mazanek.
Trenerzy: Łukasz Wróbel i Michał Muniak
Sezon 2013/2014 Srebrny Medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych
Skład zespołu:
Mateusz Rogusz, Łukasz Urbanowicz, Paweł Tekiela, Bartłomiej Duda, Konrad Samolej, Dominik Kupka, Marek Sobczyk, Adrian Lubowicki, Paweł Raczyński, Mateusz Mazanek, Piotr Górka, Arkadiusz Moryto, Mateusz Nowak, Paweł Bańbuła.
Trenerzy: Łukasz Wróbel, Jan Sowa
Sezon 2014/2015 Brązowy Medal Ogólnopolska Gimnazjada Młodzieży
Lublin 2015
Skład zespołu:
Januś Katarzyna, Piwowarczyk Weronika, Musiał Agnieszka, Gołąb Izabela, Franczyk Patrycja, Nycz Natalia, Nazimek Anna, Mączka Julia, Kurowska Agata, Roszkowska Julia, Paliś Julia, Pfister Alicja, Liro Estera
Trenerzy: Wojciech Miodoński, Katarzyna Pawłowska
Sezon 2015/2016 Srebrny Medal Ogólnopolskiego Turnieju „Szczypiorniak na Orlikach”
Skład zespołu:
Krystian Bieniek, Filip Jarosz, Tomasz Szeląg, Wiktor Pietrzak, Mateusz Basiaga, Szymon Smagowicz, Bartłomiej Biliński, Kacper Jelski, Jakub Włosiak, Dominik Nowak, Michał Marek, Olaf Drajewicz, Kamil Szeląg, Bartłomiej Regulski.
Trenerki: Łukasz Wróbel, Tomasz Szeląg
Najmłodsi adepci piłki ręcznej brali udział w ceremonii otwarcia Mistrzostw Europy i wprowadzali zawodników na mecze.
Sezon 2018/2019 Srebrny medal Pucharu ZPRP Młodzików – Oborniki Wielkopolskie 2019
Skład zespołu:
Kmiecik Mateusz, Pletniow Eryk, Strojek Aleksander, Pabian Łukasz, Doniec Jacek, Kwatera Filip, Wrona Filip, Węgiel Aleksander, Dragosz Jan, Pleszyński Szymon, Szeląg Kamil, Babrzymąka Igor, Smagowicz Szymon, Trójniak Adrian, Adamski Patryk, Baran Dominik
Trenerzy: Katarzyna Pawłowska, Bartłomiej Jarosz