Kiedy dbamy o środowisko dbamy o siebie

Kiedy dbamy o środowisko dbamy o siebie

Grafika przedstawiająca drzewo w szkle.

Od połowy marca 2021 młodzież klas szóstych realizowała na technice dział o ekologii pod hasłem Kiedy dbamy o środowisko dbamy o siebie.

Poruszane były tematy związane między innymi z wodą , smogiem.

Z uwagi na zbliżający się Międzynarodowy Dzień Ziemi, kiedy są prowadzone akcje promowania postaw proekologicznych w społeczeństwie by uświadomić jak kruchy jest ekosystem planety ludzi, uczniowie realizowali dwa projekty (do wyboru) .

Tematyka została zwężona do obszaru Nowej Huty.

Projekt 1.

EKO PODRÓŻ PO NOWEJ HUCIE

Zadnie do wykonania:

Wyszukaj pomnik przyrody usytuowany jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania lub taki który uważasz za najciekawszy.

Zbierz jak najwięcej wiadomości na jego temat z Internetu.

Poszukaj kogoś na serwisach społecznościowych, kto udzieli dodatkowych informacji.

Wybierz się do miejsca gdzie ten pomnik przyrody jest usytuowany. Wykonaj 4-5 zdjęć obrazujących sam obiekt jak i otoczenie. Dodaj jedno zdjęcie z Internetu.

Projekt 2

PROJEKT EKOLOGICZNY – PROJEKT OGRODU

Zadania do wykonania:

Zrób 2-3 zdjęcia miejsca w okolicy swojego miejsca zamieszkania, które chciałabyś (chciałbyś) zmienić

Wyszukaj w Internecie czy są planowane jakieś zmiany na tym terenie.

W pracy nie zamieszczaj zbędnych informacji z Internetu. Wybierz tylko najważniejsze informacje.

Wykonaj rysunki w dowolnym programie graficznym np. Paint lub (są darmowe do ściągnięcia). Możesz to też zrobić na kartce papieru.

Plan, rzut z góry (z roślinami).

Wygląd projektu w perspektywie.

Rysunek po zmianie i porównanie ze zdjęciem obiektu.

PRACE UCZNIÓW

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab