Warsztaty w Symbiozie

Warsztaty w Symbiozie

W dniach 15 i 16 czerwca klasy 5 w ramach projektu Szkolny Ogród 4 Żywiołów miały okazję i przyjemność brać udział w warsztatach ekologiczno-przyrodniczych w Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” w Lasku Wolskim.

Temat zajęć: Dlaczego ptaki latają, gatunki ptaków w naszych parkach i lasach.

Uczniowie sprawdzali i poszerzali swoja wiedzę przyrodniczą, bawili się, twórczo pracowali oraz spacerowali po lesie.Zajęcia w Symbiozie odbywały się w trzech warsztatach. Najpierw uczniowie odkrywali tajniki przyrody z borsukiem, który opowiadał o lesie, swoim życiu oraz innych zwierzęcych przyjaciół. Zwiedzali bardzo ciekawą, multimedialną stałą ekspozycję i sprawdzali swoją wiedzę przyrodniczą.Następnie wyruszyli na spacer po lesie, który połączony był z ciekawymi ćwiczeniami, obserwowaniem i badaniem przyrody, słuchaniem odgłosów, dźwięków, wąchaniem zapachów lasu. Na koniec były przygotowane zajęcia plastyczne. Dzieci słuchały, rozpoznawały różne odgłosy, dźwięki ptaków a w międzyczasie tworzyły prace plastyczne -własnego ptaszka-sowę.Zajęcia bardzo podobały się uczniom. Piękna, letnia pogoda pozwoliła wspaniale skorzystać z zajęć w plenerze, usłyszeć i dotknąć natury. Była to niezapomniana lekcja przyrody w Symbiozie.

Alina Zachwieja