Etap szkolny XIV edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

Etap szkolny XIV edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

W dniu 8 listopada 2021 r. na 4 godzinie lekcyjnej w bibliotece szkolnej odbył się etap szkolny XIV edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania dla uczniów z klas III Szkoły Podstawowej.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności głośnego czytania oraz rozwijanie twórczych talentów.

Uczestnicy konkursu odczytali fragmenty lubianych przez dzieci powieści polskich i zagranicznych autorów, m.in. Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Opowieść o zimowym kotku.

Komisja konkursowa w składzie: Pani Bożena Wojtyłko, Pani Barbara Kozłowska, Pani Aleksandra Błażewicz, zdecydowała o przyznaniu następujących miejsc i wyróżnień:

I miejsce – Piotr Niedziela z klasy 3 a

II miejsce – Julia Forma z klasy 3 a

III miejsce – Julia Cierniak z klasy 3 d

Wyróżnienia:

Piotr Bednarczyk z klasy 3 b

Matylda Przytuła z klasy 3 c

Lena Piwowarczyk z klasy 3 c

Filip Lupa z klasy 3 d

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzca etapu szkolnego, Piotr Niedziela z klasy 3 a, będzie reprezentował Szkołę na etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 26 listopada w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, przy ul. Rajskiej 1.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!