Szlachetna Paczka dla Pani Władysławy

Szlachetna Paczka dla Pani Władysławy

Zdjęcie

I w tym roku (2021) ponownie otworzyliśmy swoje serca, by pomóc potrzebującym. Jako Społeczność SP 91 w Krakowie włączyliśmy się w organizację Szlachetnej Paczki.

Naszą podopieczną została Pani Władysława. Wspólne działania prowadziliśmy wraz z XVI LO w Krakowie. Razem zdziałaliśmy prawdziwe cuda. Zebraliśmy ponad 70 paczek Dobra, a także niespodziewane upominki i piękne kartki świąteczne z życzeniami. Skala reakcji Rodziców, Uczniów i Nauczycieli ponownie przekroczyła nasze wyobrażenia.

Nasze paczki pakowaliśmy w dniu 8.12.2021. Wspaniałymi elfami świątecznymi okazała się klasa VIII d. Zaś Dobra dostarczyliśmy do magazynu Szlachetnej Paczki w dniu 12.12.2021, by potem wyruszyły do naszej Podopiecznej.

Wszystkim Darczyńcom i Pomocnikom ogromnie dziękujemy. Wspólnie dołączyliśmy do Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki spełniając marzenia i odmieniając życie Pani Władysławy.

Opis Podopiecznej:

Pani Władysława ma 90 lat. Jeszcze doniedawna podejmowała się różnych prac, by podreperować swój domowy budżet. Pracowała jako krawcowa, sprzątała akademiki i groby, gotowała. Jednak obecnie choruje na serce, była więc zmuszona zrezygnować z tych zająć. Jest samotna, kilka lat temu zmarł jej mąż i syn.
Mimo wszystkich ciężkich doświadczeń, także z czasów dzieciństwa i okresu wojny, pani Władysława jest bardzo pogodną osobą. Docenia to co ma. Jest bardzo samodzielna mimo swojego wieku. Kobieta nigdy się nie poddawała i nie oczekiwała pomocy z zewnątrz. Utrzymuje się z niskiej renty i zasiłku pielęgnacyjnego.