Spacerkiem po ”Zielonym patio”-cz.2

Szkoła Podstawowa Nr 91 w Krakowie

Spacerkiem po ”Zielonym patio”-cz.2

Pod koniec czerwca klasy trzecie uczestniczyły w lekcji przyrody na szkolnym „Zielonym patio”. Uczniowie w grupach wykonywali zadania będące podsumowaniem i sprawdzeniem wiedzy   o najpopularniejszych  roślinach i  ptakach Polski. Dużym wyzwaniem było rozpoznanie drzew  i dopasowanie  do nich  liści i owoców z różnych pór roku. Zabawa „Zagrajmy w kolory” wzbudziła największe emocje. Jej celem było pobudzenie zmysłów: wzroku , dotyku, słuchu i dostrzeżenie, że nasze  „Zielone patio” możemy odbierać wszystkimi zmysłami. Na koniec każda drużyna  losowała drobne rzeczowe nagrody. Mamy nadzieję, że lekcje przyrody pod chmurką na „Zielonym patio”  , staną się tradycją w naszej szkole.

 

 

 

 

Pin It on Pinterest