Sport piłka ręczna

Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w Piłce Ręcznej

m_DSC04574Ponad 700 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z całego kraju wzięło udział w Turnieju Mikołajowym w piłce ręcznej w Kielcach w dniach 1-3.12.2017. 

Nasze zespoły startowały w swoich kategoriach wiekowych wspierane zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 89.

 

galeria zdjęć
 

 
Czytaj więcej

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Karczew Cup

W dniach 9-12.11.2017 odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt, w którym startowały nasze drużyny w 3 kategoriach wiekowych. 36 zespołów w kategorii juniorek młodszych, młodziczek i dzieci rywalizowało przez 4 dni na 3 halach.

karczew_2017_1I miejsce zdobyły nasze zawodniczki w kategorii dzieci i w kategorii młodziczek, odnosząc ogromny sukces sportowy :)
IX miejsce zajęła drużyna juniorek młodszych
Nasze zawodniczki zdobyły też nagrody indywidualne

galeria zdjęć

 

w kategorii dzieci:
Kinga Bochaczyk – najlepsza bramkarka turnieju
Patrycja Chochół, Julia Kruczek – wybrane do „siódemki: turnieju
Oliwia Pawłowska – wyróżniająca zawodniczka zespołu

w kategorii młodziczek:
Weronika Janus – najlepsza zawodniczka turnieju
Julia Krasek – wybrana do „siódemki” turnieju

Skład dziewcząt: Półtorak Julia; Najder Zuzanna; Mochal Martyna; Chochół Patrycja; Polowiec Nikola; Piocha Justyna; Adamiak Patrycja; Kruczek Julia; Bochaczyk Kinga; Pawłowska Oliwia; Kara Julia; Paciorek Gabriela;
trener: Iwona Pietrzyk

Skład młodziczek: Gałan Weronika; Grzybek Gabriela; Janus Weronika; Krasek Julia, Leśniak Nikola; Maj Nikola; Makara Zuzanna; Michalec Karolina; Pękala Gabriela; Plucińska Oliwa; Rogala Karolina; Roszkowska Aleksandra; Szafrańska Oliwa; Walczak Emila; Wilkosz Oliwia;
trener: Anna Burek

Skład Juniorek młodszych: Czerwik Julia; Tatiana Barnowska; Aleksandra Łysek; Bochenek Aleksandra; Drab Natalia; Szymczak Julia; Merta Katarzyna; Katarzyna Klima; Hejnold Klaudia; Paluch Katarzyna;
trener: Beata Kornecka

NAJLEPSI W MAKROREGIONIE

16 i 17 czerwca w Przemyślu odbył się Makroregionalny Turniej Mistrzów Wojewódzkich w piłce ręcznej chłopców rocznika 2004.
turniej-mistrzow-wojewodzkich_4Była to impreza kończąca rozgrywki dla tej kategorii wiekowej. Startowały najlepsze drużyny klubowe z województw podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Dwudniową rywalizację sportową wygrał przedstawiciel województwa małopolskiego zespół SKS Kusy Kraków, który pokonał drużyny AZS UMCS Lublin, UKS SP 14 Przemyśl oraz zespół Vive Tauron Kielce.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kamil Szeląg , wyróżniającymi zawodnikami zostali jeszcze Aleksander Węgiel, Filip Wrona, Szymon Pleszyński i Daniel Drożdż wszyscy z Kusego Kraków.

Skład zespołu:
Adamski Patryk, Babrzymąka Igor, Baran Dominik, Boduch Piotr, Demartin Damian, Doniec Jacek, Drożdż Daniel, Dragosz Jan, Kmiecik Mateusz, Kwatera Filip, Pleszyński Szymon, Pletniow Eryk, Pabian Łukasz, Przybysz Marcin, Szeląg Kamil, Węgiel Aleksander, Wrona Filip.
trenerem zespołu jest Katarzyna Pawłowska.

galeria zdjęć

V-ce Mistrzynie Małopolski w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 4 czerwca 2017 odbył się w Bobowej 4 finałowy turniej o zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Dziewcząt w piłce ręcznej..
mistrzowie_malopolski_2017_1Zwycięstwo w całych rozgrywkach przypadło drużynie UKS Sęp, a nasze szczypiornistki zdobyły wicemistrzostwo. Na pocieszenie pozostał fakt, że na koniec wygrałyśmy z mistrzyniami i to na ich terenie.
Skład drużyny:
Zuzanna Makara, Karolina Michalec, Weronika Janus, Julia Krasek, Emilia Walczak, Nikola Leśniak, Oliwia Szafrańska, Oliwia Wilkosz, Gabriela Pękala, Wiktoria Gałan, Nikola Maj, Gabriela Grzybek, Karolina Rogala, Marcelina Kowalczyk, Kornelia Zając, trener – Anna Burek

Gratulacje :) !!!.

galeria zdjęć

Turniej najmłodszych szczypiornistek

W dniu 03.06.2017r odbył się w naszej szkole turniej piłki ręcznej dziewcząt kl. IV z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez trenerki I. Pietrzyk i K. Pawłowską.
turniej_najmlodszych_szczypiornistek_4Również duży wkład w organizację turnieju mieli rodzice dziewcząt z kl. IV a ORAZ RADZIE RODZICÓW DZIAŁAJĄCEJ W NASZEJ SZKOLE, za co serdecznie im dziękujemy. Dziękujemy za ich zaangażowanie w organizację, kibicowanie oraz stworzenie rodzinnej atmosfery. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy.
W turnieju uczestniczyło 5 zespołów: SPR Olkusz, UKS Szarów, SKS KUSY Kraków i dwa zespoły SP 89.
Turniej zakończył się naszym wielkim sukcesem.
Zajęłyśmy I miejsce!!!!!!!
Najlepszą zawodniczką zespołu została Zuzanna Najder.
Na wyróżnienie jednak zasługuje cały zespół SKS KUSY Kraków. Wszystkie dziewczęta wywalczyły ten sukces.

Dziękujemy i gratulujemy :)

galeria zdjęć

Mistrzowie Małopolski w piłce ręcznej chłopców.

Do ostatniego turnieju toczyła się walka o mistrzostwo w Wojewódzkiej Lidze piłki ręcznej chłopców.
mistrzowie_malopolski2017_4Nasz zespół SKS Kusy Kraków wygrał wszystkie mecze turnieju i wywalczył I miejsce w Lidze Małopolskiej chłopców.
W decydującym meczu Kusy pokonał PM MPEC Tarnów siedmioma bramkami i uzyskał awans do Finałów Makroregionalnych w piłce ręcznej chłopców, który odbędzie się 16-17 czerwca w Przemyślu, gratulujemy i trzymamy kciuki.

Skład zespołu:
Adamski Patryk, Babrzymąka Igor, Baran Dominik,Boduch Piotr, Drożdż Daniel, Doniec Jacek, Dragosz Jan, Kmiecik Mateusz, Kwatera Filip, Pabian Łukasz, Pletniow Eryk, Przybysz Marcin, Szeląg Kamil, Wrona Filip, Węgiel Aleksander, Żmuda Kacper, trenerem zespołu jest Katarzyna Pawłowska.

Gratulujemy !!! :)

galeria zdjęć

Wicemistrzowie województwa

11 maja w Tarnowie odbył się Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców.
20170511_141542Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła na tych zawodach drugie miejsce, ulegając tylko gospodarzą turnieju, zespołowi z Tarnowa.
Skład zespołu:
Adamski Patryk, Babrzymąka Igor, Baran Dominik, Doniec Jacek, Dragosz Jan, Kmiecik Mateusz, Pabian Łukasz, Pleszyński Szymon, Pletniow Eryk, Strojek Aleksander, Szeląg Kamil, Węgiel Aleksander, Wrona Filip, Drożdż Daniel, Sajdak Mateusz, Żmuda Kacper.

Gratulacje dla całego zespołu :)
 

galeria zdjęć

Strona 1 z 71234» »