INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

rozpoczecie-roku
4 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 91 w Krakowie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018. Uczestniczyli w niej tradycyjnie uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych, a także gimnazjalnych klas drugich i trzecich oraz – co jest bezpośrednim następstwem reformy systemu edukacji – uczniowie klas siódmych.

Dyrektor szkoły, pani Dorota Sowa – Kołodziej powitała wszystkich serdecznie. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do czwartoklasistów z klas o profilu piłka ręczna, lekka atletyka, z klasy pływackiej i niesportowej. Następnie życzyła uczniom, nauczycielom i trenerom dobrej motywacji do pracy, wytrwałości, ale też wielu chwil radości i satysfakcji z osiągniętych rezultatów, zarówno w sporcie jaki i w nauce. Zebranym rodzicom życzyła owocnej współpracy z nauczycielami.

Składając w tym dniu symboliczną różę, młodzież pokazała, że pamięta datę 1 września 1939 roku i że wie, iż to właśnie wojna przerwała sportowy rozwój patrona szkoły – Janusza Kusocińskiego.
Na zakończenie uroczystości Alicja i Sebastian – przedstawiciele wszystkich uczniów – podarowali Pani Dyrektor szkoły ostrokrzew. Poprosili o zasadzenie go przed głównym wejściem szkoły. „Będzie on rósł razem z nami. Mamy nadzieję, że rozwiniemy nasze talenty i znajdziemy przyjaciół w tej szkole, by wzrosnąć. To jest roślinka naszych talentów i przyjaźni.” – mówili nastolatkowie.

Uroczystość przygotowali uczniowie klas IIIA i IIIB gimnazjum; klas VIA, VIC i VIIC oraz panie Anna Świerczek, Dorota Lewandowska i Urszula Drajewicz.

galeria zdjęć